more_horiz

"Kompromitacja opozycji". Gosiewska o głosowaniu Senatu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 07:47
- To dobra wiadomość, że ta decyzja została podjęta. Wiadomość jest dobra, pytanie tylko, po co to wszystko było? Natomiast to dalej kompromituje totalną opozycję - powiedziała w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.  

Senat bez poprawek przyjął w czwartek ustawę ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem Funduszu Odbudowy UE. Wcześniej niespodziewanie senatorowie odrzucili poprawkę KO i PSL, która zakładała wprowadzenie do ustawy preambuły regulującej sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy.

Piotr Müller 1200.jpg
"Miliardy dla Polski czekały, bo ważniejsze były gry partyjne w PO". Rzecznik rządu komentuje decyzję Senatu

- Nie jestem w stanie zrozumieć tak antypolskiego działania opozycji. To, że się kompromituje, to, że traci poparcie, to wszyscy wiemy. Jednak nie wiem, jak oni z tego wszystkiego wytłumaczą się również przed swoimi wyborcami. Platforma się kończy - oceniła marszałek Gosiewska.

Wicemarszałek Sejmu odniosła się także do wizyty polskiej delegacji w Gruzji.

- Z dumą opowiadałam naszym gruzińskim przyjaciołom o tym, jak Polska się zmienia, wskazując im drogę, jaką powinni kroczyć. 

Jak dodała polityk PiS, to przez Federację Rosyjską blokowane jest przystąpienie kilku państw, w tym Gruzji do wspólnoty Unii Europejskiej. 

Posłuchaj
13:30 PR24_mp3 2021_05_28-07-07-31.mp3 Małgorzata Gosiewska o głosowaniu Senatu ws. Funduszu Odbudowy ("24 Pytania-Rozmowa Poranka") 

- Będziemy budować blok, który, mam nadzieję, otworzy drogi do NATO dla Gruzji, Ukrainy, Mołdawii, a docelowo także do UE - podkreśliła gość audycji. 

 

   

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadził: Adrian Klarenbach 

Gość: Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu, PiS)

Data emisji: 28.05.2021

Godz. emisji: 07.07

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem