X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nasi wyborcy oczekują porozumienia". Gabriela Lenartowicz o Radzie Krajowej PO

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 08:47
- W sobotę będziemy mieli do czynienia z odpowiedzialną decyzją za Platformę Obywatelską tej trójki. Mamy ogromne wyzwania przed Polską i światem, musimy znaleźć na nie receptę - mówiła o rozmowach Donalda Tuska, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego Gabriela Lenartowicz, poseł PO.

3 lipca ma się odbyć posiedzenie Rady Krajowej PO. Według informacji PAP, w obradach ma wziąć udział Donald Tusk, który przedstawi swoje plany na powrót do krajowej polityki. Nie jest jeszcze jasne, jaką funkcję będzie pełnił były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej, a dziś szef Europejskiej Partii Ludowej.

Liberadzki.jpg
Prof. Bogusław Liberadzki: powinniśmy bać się wyborców, a nie Donalda Tuska

Gabriela Lenartowicz odniosła się do trwających rozmów pomiędzy liderami PO. - Zarówno doświadczenie samorządowe, entuzjazm dziesięciu milionów wyborców Rafała Trzaskowskiego, jak i ogromne doświadczenie i międzynarodowa pozycja Tusk będą pomocne i oczekiwane, ale także Borysa Budki, który jest „spinaczem” tego pomysł. Mam nadzieję, że w sobotę usłyszymy dobre wiadomości i będziemy wspólnie pracować nad taką formułą PO, która odpowiada na nowoczesność i współczesne wyzwania naszych wyborców - zaznaczyła poseł.

- W sobotę zobaczymy synergię porozumienia tych trzech ważnych postaci i ruszymy do przodu, zgodnie z oczekiwaniami naszych wyborców, którzy oczekują porozumienia - dodała.

Posłuchaj
12:35 PR24_mp3 2021_07_02-07-35-16.mp3 Gabriela Lenartowicz o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Czytaj więcej:

Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski zadeklarował w środę, że jest gotów wystartować w wyborach na szefa Platformy, jeśli z funkcji tej ustąpi obecny lider PO Borys Budka. Z rozmów PAP z politykami Platformy wynika, że rezygnacja Budki jest już przesądzona, a p.o. obowiązki szefa partii ma objąć były premier Donald Tusk.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Gabriela Lenartowicz

Data emisji: 02.07.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

Prof. Konarski: powrót Tuska będzie zmianą dla tych, którzy się go boją

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 10:44
- Donald Tusk był "zwornikiem" PO. Wiele osób, które odeszły od Platformy, mówię oczywiście o wyborcach i sympatykach, nie odnajdywały się w niej właśnie dlatego, że nie było Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Młyńczyk o Tusku: jest zbyt doświadczonym politykiem, by wchodzić na nieznany grunt

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 12:33
- Rafał Trzaskowski  reprezentuje młodsze pokolenie platformy i na pewno nie jest człowiekiem, który dałby się sterować z tylnego siedzenia, jeśli maiłby przejąć PO, to na własnych warunkach i pod swoim przywództwem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niesie za sobą bagaż negatywnych skojarzeń". Krzysztof Karnkowski o przyszłości politycznej Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 14:29
- Donalda Tuska w polityce krajowej nie było bardzo długo. Są politycy młodsi, którzy nie niosą, mimo wszystko, tak negatywnego bagażu skojarzeń, jak on - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog ("GPC"). 
rozwiń zwiń