more_horiz

Senyszyn: Czarzasty nie powinien być liderem Lewicy, kieruje partią w sposób niedemokratyczny

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 08:47
- Trzeba pamiętać, że mamy najbardziej antyPiSowski elektorat. Dlatego nie można prowadzić żadnych rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Natomiast Włodzimierz Czarzasty nie powinien być liderem Lewicy, bo kieruję partią w sposób niedemokratyczny - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Joanna Senyszyn.
Joanna Senyszyn
Joanna SenyszynFoto: PR24

Trwa spór dotyczący przyszłości Lewicy. Przewodniczący formacji Włodzimierz Czarzasty ma odmienne zdanie na temat jej funkcjonowania w polskiej polityce niż wielu pozostałych członków ugrupowania. Chce między innymi większej podmiotowości partii, niezależności od Platformy Obywatelskiej. 

Krzysztof Gawkowski 1200.JPG
Krzysztof Gawkowski: Lewica nie będzie wasalem Donalda Tuska

- Włodzimierz Czarzasty nie powinien być liderem Lewicy, ponieważ kieruje partią niedemokratycznie. To, czego się dopuścił jest absolutnym skandalem. Zawiesił dziewięcioro członków zarządu tylko dlatego, że mieli inne od niego zdanie na temat przyszłości Lewicy, na temat wizji kierowania naszą formacją - powiedziała Joanna Senyszyn.

Posłuchaj
11:16 PR24_mp3 2021_07_29-07-35-13.mp3 Joanna Senyszyn o Lewicy (24 Pytania - rozmowa poranka)

- Wiedział, że podczas posiedzeń zarządu będzie przegrywał głosowania, więc pozbył się tych, którzy mają inne zdanie - dodała poseł. 

Jej zdaniem "Lewica musi mieć lidera, który kieruje partią demokratycznie". - Trzeba też pamiętać o tym, że my mamy najbardziej antyPiSowski elektorat. Dlatego absolutnie nie można prowadzić żadnych rozmów z Prawem i Sprawiedliwością - podsumowała polityk. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Joanna Senyszyn (Lewica)
Data emisji: 29.07.2021
Godzina emisji: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem