X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Żaden akt prawny obligujący do wstrzymania KPO nie istnieje". Semeniuk o debacie w PE

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 07:56
- Doskonale wiemy, że żaden akt prawny, obligujący do wstrzymania KPO z jakiegokolwiek powodu, nie istnieje - powiedziała w audycji "24 pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie w Parlamencie Europejskim dotyczącej praworządności w Polsce. Dyskusja w Strasburgu została zainicjowana po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności prawa krajowego nad unijnym.

premier 1200.jpg
Premier: oczekujemy przyjęcia Krajowego Planu Odbudowy, na wszelkie próby szantażu będziemy reagować

W audycji "24 pytania - Rozmowa Poranka" Olga Semeniuk powiedziała, że należy wskazać ogromną dumę z wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w Strasburgu, który pokazał wielowątkowość tematów związanych z funkcjonowaniem UE w obszarze gospodarczym, społecznym, militarnym, energetycznym.

- Unia Europejska to nie tylko polityka, ale to przede wszystkim merytoryka - na co wskazywał premier - stwierdziła wiceszef resortu rozwoju i technologii.

Posłuchaj
13:49 PR24_mp3 2021_10_21-07-08-15.mp3 Olga Semeniuk o debacie ws. praworządności w Polsce w PE (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Zdaniem minister Olgi Semeniuk nie ma czegoś takiego jak powiązanie Krajowego Planu Odbudowy z praworządnością.

-  Doskonale wiemy, że żaden akt prawny, obligujący do wstrzymania KPO z jakiegokolwiek powodu, nie istnieje - podkresliła. - Jeżeli taka sytuacja by nastąpiła, że jednak te powiązania znajdą uzasadnienie, to to uzasadnienie musi dotyczyć konkretnych bloków tematycznych - dodała.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 przypomniała, że w kwestii formalnej Polska, 3 maja, wysłała blok tematyczny projektów i wtedy żadnych zastrzeżeń nie było.

Więcej w zapisie audycji

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju i technologii)

Data emisji: 21.10.2021

Godzina emisji: 07.06

bf

Czytaj także

"Była trudna, porównałbym ją do próby linczu na polskim premierze". Biedroń o debacie w PE ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 09:40
- Oddala się kompromis, widać bowiem, że Komisja Europejska wzmaga swoją agresywną narrację wobec Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z portalu wpolityce.pl. Gośćmi audycji byli też: Marek Król, publicysta, i Rafał Woś z portalu "Salon24.pl".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Gil o debacie w PE: rodzaj spektaklu, który musiał się odbyć

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 10:15
- Nie chodziło o jakąkolwiek dyskusję i merytoryczne argumenty, role były rozpisane dużo wcześniej. Skuteczność tego jest i będzie żadna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil (KUL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mieliśmy festiwal ojkofobii". Poseł Konfederacji o debacie w PE

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 17:25
- Okazuje się, że demokracji mają nas uczyć eurodeputowani, którzy należeli do PZPR. To śmieszne i przykre. Nie powinniśmy wywlekać na arenę międzynarodową naszej polityki wewnętrznej. Jeśli sprawa dochodzi do tego poziomu, to należy grać wspólnie - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Michał Urbaniak z Konfederacji. 
rozwiń zwiń