more_horiz

Nowy rekord zakażeń. Adam Niedzielski: dzisiejszy wynik to 15 900 przypadków koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 08:21
 - Niestety dynamika zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie. Dobijamy do dziennego średniego poziomu w tygodniu 10 tys. zakażeń, to jest naprawdę dużo. Dzisiejszy wynik  to 15 900 nowych zakażeń - poinformował w Polskim Radiu 24 minister zdrowia Adam Niedzielski.
Audio
  • Adam Niedzielski gościem Adriana Klarenbacha (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

W czwartek odnotowano w Polsce 15 515 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 206 osób.  - Niestety dynamika zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie. Dobijamy do dziennego średniego poziomu w tygodniu 10 tys. zakażeń, to jest naprawdę dużo. Dzisiejszy wynik to 15 900 nowych zakażeń - poinformował w Polskim Radiu 24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

koronawirus Polska COVID-19 free shutterstock 1200.jpg
"Nie chodzi o dyskryminowanie kogokolwiek, ale o bezpieczeństwo". Ekspert Rady Medycznej o rekomendacjach ws. COVID-19

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że na razie nie będą wprowadzane nowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa. - Mamy obowiązujące przepisy dotyczące limitu 75 proc. w miejscach publicznych. Problem w tym, że nie są one przestrzegane. Ścieżka wzmacniania restrykcji wydaje się mało skuteczna, dlatego myślimy o innych rozwiązaniach, które pośrednio wyegzekwują zapewnienie bezpieczeństwa, co jest priorytetem - tłumaczył Niedzielski. 

Minister zdrowia podkreślił, że rozpędzanie się czwartej fali nie jest aż tak szybkie. - W poprzednim roku szczyt blisko 30 tys. zakażeń był 7 listopada. Różnica jest poważna i dotyczy też hospitalizacji. Dziś to kluczowy parametr, który służy podejmowaniu decyzji. Mamy zabezpieczone łóżka na najbliższy miesiąc. W poprzednim roku mieliśmy 20 tys. hospitalizacji, dziś niecałe 9 tys. - powiedział. 

Dodał też, że nie widać ewolucji koronawirusa w kierunku grypy. - Jeżeli myślimy o sprowadzeniu koronawirusa do statusu grypy, to możemy do tego doprowadzić poprzez szczepienia, zbudowanie naturalnej odporności i osiągnięcie pewnej zdolności organizacyjnej w zarządzaniu infrastrukturą szpitalną, co już dosyć dobrze działało w trzeciej fali - podsumował Niedzielski. 

Posłuchaj
11:29 PR24 2021_11_05-07-48-43.mp3 Adam Niedzielski gościem Adriana Klarenbacha (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

We wtorek, 2 listopada, rozpoczęły się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18. rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Adam Niedzielski (minister zdrowia)

Data emisji: 5.11.2021

Godzina emisji: 7.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem