X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Centralny Port Komunikacyjny. Marcin Horała ujawnił, kiedy zostaną ukończone pierwsze inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 07:50
- Pierwsze z inwestycji w ramach CPK będą zakończone w 2027 r. Odbywa się to zgodnie z harmonogramem, który jest bardzo ambitny. Oznacza to, że budujemy 2,5 razy szybciej niż buduje się takie projekty w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W 2022 r. spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) złoży wniosek o przyznanie tzw. decyzji środowiskowej. Planowane jest wyłonienie projektanta generalnego, który opracuje projekt głównego terminala pasażerskiego i kolejowego węzła przesiadkowego. Tym samym inwestycja nabiera tempa

Budowa CPK

Marcin Horała powiedział, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, który wyznacza śmiałe terminy. - Pierwsze z inwestycji w ramach CPK będą zakończone w 2027 roku. Odbywa się to zgodnie z harmonogramem, który jest bardzo ambitny. Oznacza, że budujemy 2,5 razy szybciej niż buduje się takie projekty w Europie - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także to raportu NIK nt. CPK. Powiedział, że sam raport pozytywnie opisuje przebieg inwestycji i postęp prac, ale w przestrzeni publicznej prezentowane są narracje, jakby wszystko miało wyglądać inaczej. Jego zdaniem taką sytuację wykorzystuje opozycja, która manipuluje w tej sprawie. Wiceminister przypomniał także, że decyzja rządu PO o niebudowaniu CPK mogła być katastrofalna dla polskiej gospodarki. 

- Opozycja zarzuca CPK brak opłacalności. Biznesplan i test prywatnego inwestora, co roku wykazuje opłacalność. Gdyby jej nie było, to KE podjęłaby decyzję o zwrocie niedozwolonej pomocy publicznej. Są to oczywiste manipulacje - ocenił.

- Gdyby nie koronawirus to CPK byłby już teraz potrzebny. Lotnisko Chopina byłoby zapchane. Decyzja z roku 2011 i 2012, żeby zacząć ten projekt, była słuszna. Jednak decyzja z roku 2013, aby go skasować, była zła. Ta decyzja mogłaby być tragiczna w skutkach. Paradoksalnie pandemia cofnęła rozwój rynku lotniczego - powiedział.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:28 PR24 2022_01_14-07-08-40.mp3 Marcin Horała o budowie CPK ("24 pytania")

***

Audycja24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Marcin Horała (wiceminister infrastruktury, pełnomocnik ds. budowy CPK)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 07.08

dz

Czytaj także

Korea Południowa zaangażuje się kapitałowo w budowę CPK

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 12:25
Zaangażowanie kapitałowe Koreańczyków w projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada porozumienie przedstawicieli władz Polski i Korei Południowej dotyczące zacieśnienia współpracy w ramach nowej inwestycji - poinformował w czwartek wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny priorytetem inwestycyjnym UE. Jest szansa na kolejne środki unijne

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 10:36
Port Solidarność, przedłużenie Centralnej Magistrali Kolejowej na północ oraz linia kolejowa z Ostrołęki przez Łomżę do Giżycka zostały dopisane do priorytetów inwestycyjnych UE na najbliższe lata. - Otwiera to przed spółką CPK możliwość skutecznego wnioskowania o kolejne środki unijne - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny. Jakie są plany inwestycyjne na 2022 rok?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 11:11
W 2022 r. spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) złoży wniosek o przyznanie tzw. decyzji środowiskowej. Planowane jest wyłonienie projektanta generalnego, który opracuje projekt głównego terminala pasażerskiego i kolejowego węzła przesiadkowego.
rozwiń zwiń