more_horiz

"To kwestia przekonania nieprzekonanych". Marek Ast o projekcie Hoca

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 08:01
- Każdy pracownik, który chce rozpocząć pracę musi przejść obowiązkowe badania medyczne, przedstawić zaświadczenie o zdolności do pracy, więc ja tutaj żadnego problemu nie widzę - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (PiS).

We wtorek Rada Ministrów pozytywnie oceniła tzw. projekt Hoca dotyczący weryfikacji covidowejChodzi o poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Projekt przygotowała grupa posłów PiS, m.in. Czesław Hoc. Pracodawca będzie mógł delegować pracowników lub osoby, które pozostają z nim w stosunku cywilnoprawnym, do obowiązków poza stałym miejscem pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem. Jednocześnie podano, że weryfikacja tożsamości w zakładach pracy odbywać się będzie przez okazanie dokumentu poświadczającego stan zdrowia w kontekście choroby COVID-19.

Na antenie Polskiego Radia 24 Marek Ast zaznaczył, że "osobiście jest zwolennikiem i tego projektu i wszystkich innych, które zmierzały do umasowienia szczepień Polaków i do wprowadzenia takich regulacji, które to bezpieczeństwo by zapewniały".

"Musimy dojść do konsensusu"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał jednak, że "są dużą koalicją, gdzie uprawnione są różne poglądy i stanowiska". - Musimy więc dochodzić do konsensusu i myślę, że i w tej sprawie do niego dojdziemy - podkreślił. 

- Oczywiście zdecydowana większość członków ten projekt popiera, natomiast jaki będzie ostateczny efekt to przekonamy się w trakcie posiedzenia Sejmu - powiedział i dodał, że "mamy bardzo aktywną politykę rządu, która do tej pory jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polaków skutkowała". - Kwestie zachorowań i śmiertelności jeżeli chodzi o COVID-19 to nie tylko problem polski - wskazał.

"Polacy są podzieleni"

Marek Ast podkreślił również, że "ta dyskusja trwa nie tylko w Zjednoczonej Prawicy czy poza nią, ale również tutaj Polacy są podzieleni". - Wydaje się więc słusznym, aby pracodawca, przede wszystkim dla ochrony miejsc pracy, miał możliwość sprawdzenia czy pracownik jest zdrowy, zaszczepiony - ocenił.

- Tym bardziej, że każdy pracownik, który chce rozpocząć pracę musi przejść obowiązkowe badania medyczne, przedstawić zaświadczenie o zdolności do pracy - zaznaczył. - Więc ja tutaj żadnego większego problemu nie widzę. To jest kwestia przekonania nieprzekonanych - dodał.


Więcej w zapisie audycji.

Posłuchaj
13:24 PR24 2022_01_19-07-08-24.mp3 Marek Ast: wydaje się więc słusznym, aby pracodawca miał możliwość sprawdzenia czy pracownik jest zdrowy (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Marek Ast (PiS)

Data emisji: 19.01.2022

Godzina emisji: 07.06


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem