more_horiz

"Nie padło nic nowego". Rzymkowski o argumentach opozycji ws. wotum nieufności dla ministra Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 07:51
- Nie raz obserwowałem opiniowanie wniosków o wotum nieufności dla ministra Zbigniewa Ziobry i muszę powiedzieć, że miałem wczoraj deja vu. Nie pojawiło się nic nowego - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki (PiS).

Opozycji nie udało się odwołać Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra. Posłowie opozycji zarzucali ministrowi zablokowanie europejskich środków z Krajowego Planu Odbudowy. Zbigniewa Ziobry bronił premier Mateusz Morawiecki, który winą za próbę zablokowania tych funduszy obarczył opozycję.

"Nie padło nic nowego"

Na antenie Polskiego Radia 24 o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości i o KPO mówił wiceminister edukacji i nauki. - Byłem przez 5 lat członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka i nie raz obserwowałem opiniowanie wniosków o wotum nieufności dla ministra Zbigniewa Ziobry i muszę powiedzieć, że miałem wczoraj deja vu - ocenił. - Nie pojawiło się nic nowego - powiedział. 

Zapytany o to, czy Solidarna Polska przygotowała się do tego posiedzenia, wskazał, że "z pewnością, ale wielokrotnie miała już sposobność, aby przygotowywać się do tego typu wydarzeń". - Nie było to bowiem pierwsze wotum nieufności dla ministra Ziobry i też nie pierwszy raz został obroniony przez większość parlamentarną - zaznaczył. Dodał, że "Zbigniew Ziobro ma spokój przez najbliższe trzy miesiące". - W ciągu trzech miesięcy nie można składać wniosku - przypomniał.

"Decyzje w tej materii zapadły"

Odnosząc się do Krajowego Planu Odbudowy, powiedział, że wydaje mu się, iż decyzje w tej materii już zapadły i "były zupełnie niezależne od woli uchwalenia ustawy o Sądzie Najwyższym i likwidacji Izby Dyscyplinarnej".

- W mojej ocenie decyzja zapadła wcześniej, kiedy została wynegocjowana i przyjęta struktura tych kamieni milowych, o których tak często mówimy - wskazał. - Wydaje mi się, że w czerwcu ostateczne decyzje zapadną i te środki zostaną Polsce uruchomione - dodał.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:03 Rzymkowski.mp3 Tomasz Rzymkowski o KPO: decyzje w tej materii zapadły (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "24 Pytania-Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki (PiS)

Data emisji: 27.06.2022

Godzina emisji: 7.06


jb

Zobacz także

Zobacz także