more_horiz

Wiceminister zdrowia: osiągnęliśmy stabilizację, ale jest jeszcze wiele do zrobienia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 09:08
- Obostrzenia, które wprowadziliśmy w Polsce, zadziałały. Wystarczy porównać ilość zakażeń u nas z tym, co dzieje się we Francji czy Hiszpanii. Osiągnęliśmy stabilizację, ale jeszcze wiele przed nami do zrobienia - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Szef KPRM Michał Dworczyk potwierdził rano na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że dzisiaj zapadną ostateczne decyzje dot. obostrzeń, które mają zostać ogłoszone również jeszcze dzisiaj. - Trzeba patrzeć z ostrożnym optymizmem w przyszłość, iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które do tej pory obowiązywały, ale musi być to niezwykle ostrożny proces - powiedział.

Posłuchaj
11:21 _PR24_AAC 2021_01_28-07-17-05.mp3 Wiceminister zdrowia: osiągnęliśmy stabilizację, ale jest jeszcze wiele do zrobienia (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

galeria handlowa covid 1200.JPG
Rzecznik rządu: w czwartek informacja na temat obostrzeń obowiązujących od lutego

"Decyzje muszą być przemyślane"

Wiceminister zdrowia potwierdził w Polskim Radiu 24, że dziś dowiemy się o decyzji dot. ewentualnej zmiany obostrzeń. - Muszą być one przemyślane. Od kilkunastu dni sztaby ekspertów pracują nad nowymi rozwiązaniami - wskazywał.

- Decyzje ws. dalszej walki z pandemią COVID-19 ogłosi dziś premier, który od miesięcy prowadzi sztaby kryzysowe i jest świetnym dowódcą - powiedział.

Czytaj także:

Waldemar Kraska podkreślał, że logistycznie Polska jest gotowa, aby przyspieszyć ws. szczepień przeciw koronawirusowi. - Punkty szczepień funkcjonują bardzo dobrze. Jedyne, co nas ogranicza, to ilość szczepionek, które docierają do Polski - tłumaczył.

- Ludzie chętnie zapisują się na szczepienia, jednak mamy problem z ilością szczepionek na dany punkt, jest ona nadal zbyt mała. Mam nadzieję, że firma Pfizer jak najszybciej nadrobi zaległości w dostawach, za które jest odpowiedzialna - dodał wiceszef resortu zdrowia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 28.01.2021
Godzina emisji: 07.15

ks

Zobacz także

Zobacz także