more_horiz

Grzegorz Puda o protestach AgroUnii: mają charakter polityczny i ich celem jest budowanie partii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 07:46
- Działania AgroUnii mają charakter polityczny i jednym z ich celów jest budowanie partii politycznej. Zaraz po ogłoszeniu naszego programu wsparcia rolników lider Agro Unii stwierdził, że te pieniądze nie są im potrzebne i ich nie potrzebuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

AgroUnia zapowiada wiele protestów. - Naszym warunkiem jest rozpoczęcie rozmów z rządem. Chcemy rozmów dwustronnych: AgroUnia - rząd, polscy rolnicy - polscy politycy - podkreślał Michał Kołodziejczak. Lider tej formacji zaznaczył, że to, co działo się pod koniec sierpnia, jest początkiem tego, co zobaczymy na jesieni w wykonaniu aktywistów z AgroUnii.

świnia afrykański pomór świn rzeźnia 1200.jpg
Rolnicy ubiegający się o odszkodowanie z powodu ASF i klęsk żywiołowych, sami określają ile lat będzie brane pod uwagę przy ich wyliczaniu

Charakter polityczny

Grzegorz Puda podkreślił, że protesty AgroUnii są nacechowane politycznie, a rolnicy mogą liczyć na wsparcie rządu. - Działania AgroUnii mają charakter polityczny i jednym z ich celów jest budowanie partii politycznej. Zaraz po ogłoszeniu naszego programu wsparcia rolników, lider Agro Unii stwierdził, że te pieniądze nie są im potrzebne i ich nie potrzebuje  - powiedział.

Czytaj także:

Minister powiedział, że ASF to problem, z którym boryka się wiele krajów. - Problem ASF nie jest tylko problemem Polski, ale także innych krajów. Chcemy być krok przed i przygotowaliśmy strategię dotyczącą tego, w jaki sposób należy zwalczać tę chorobę. Chcemy, żeby rolnicy mogli korzystać z pomocy w postaci nisko lub zupełnie nieoprocentowanych kredytów. Ważne, żeby mogli odnawiać stada podstawowe - powiedział. 

- Musimy dokonać ograniczeń liczby zwierząt przenoszących ASF. Chcemy, żeby było to przeprowadzone jak najszybciej. Stąd apel do myśliwych, aby możliwie jak najszybciej podjąć działania, żeby redukować liczbę dzików. Inaczej nie mamy szansy na walkę z tą chorobą - podkreślił Grzegorz Puda.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:49 PR24_mp3 2021_09_07-07-08-05.mp3 Grzegorz Puda o pomocy dla rolników (24 pytania)

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Grzegorz Puda (minister rolnictwa)
Data emisji: 07.09.2021
Godzina emisji: 07:08

dz

Zobacz także

Zobacz także