more_horiz

Wspólna lista opozycji w wyborach parlamentarnych? Sawicki: to oczekiwanie publicystów

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 08:25
- Polskie społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane i różnorodne. I taka musi być też oferta polityczna. Wspólna lista opozycji w wyborach parlamentarnych to bardziej oczekiwanie publicystów i komentatorów - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. 
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR24/TB

We wtorek w Warszawie odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski", która została zorganizowana przez Fundację Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae" oraz Instytut Bronisława Komorowskiego.

W wydarzeniu wzięli udział liderzy najważniejszych partii opozycyjnych, którzy zaprezentowali też swoje wystąpienia. Po konferencji wielu komentatorów spekulowało, że może dojść do zjednoczenia opozycji i utworzenia wspólnej listy w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. 

"Polskie społeczeństwo jest zróżnicowane"

- To było oczekiwanie publicystów, a nie zamierzenie uczestników wczorajszej konferencji. Chcę wyraźnie podkreślić, że polskie społeczeństwo jest bardzo różnorodne, że dzisiaj nie ma jeszcze oczekiwania i miejsca, żebyśmy mieli duopol polityczny, którego - jak pamiętam - od 1989 roku zawsze pragnęły najsilniejsze stronnictwa w Polsce. Ale mamy społeczeństwo zróżnicowane i ta oferta musi być zróżnicowana - podkreślił Marek Sawicki. 

- Bo nie da się pomieścić w jednym bloku wyborczym choćby programu głoszonego dziś przez Donalda Tuska, a z drugiej strony głoszonego przeze mnie, Marka Biernackiego czy Jacka Tomczaka. To są różne podejścia do kwestii światopoglądowych, ale także gospodarczych - dodał polityk. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:58 PR24 2022_09_21-07-35-20.mp3 Marek Sawicki o opozycji i wyborach parlamentarnych (24 Pytania - rozmowa poranka) 

***

Tytuł audycji: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadząca: Eliza Olczyk
Gość: Marek Sawicki (poseł PSL) 
Data emisji: 21.09.2022
Godzina emisji: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także