more_horiz

Przewodnicząca KE ingeruje w wybory we Włoszech. Katarzyna Lubnauer (KO) winą obarcza... PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 09:08
- Ursula von der Leyen dostała ich wsparcie. PiS zrobiło wszystko, aby to ona została przewodniczącą KE - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska). 

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen próbowała wpłynąć na przebieg wyborów we Włoszech. W związku z tym byli premierzy tego kraju Enrico Letta i Matteo Renzi byli oburzeni tym zachowaniem. Wszyscy - od partii demokratycznej, po lewicę we Włoszech - uznali, że jest to niedopuszczalna ingerencja.

Katarzyna Lubnauer (KO), zapytana o opinię nt. działań przewodniczącej KE, powiedziała w Polskim Radiu 24, że to dzięki głosom PiS Ursula von der Leyen została przewodniczącą KE. - Dostała ich wsparcie. PiS zrobiło wszystko, aby to ona została przewodniczącą KE. W związku z tym to pytanie można skierować do poprzedniego gościa [Jana Mosińskiego], jak i innych przedstawicieli PiS - mówiła. 

W rozmowie z przedstawicielką Koalicji Obywatelskiej została poruszona również kwestia pierwszych zapowiedzi nowej premier Włoch, która za pośrednictwem TT zadeklarowała poparcie dla obozu tych państw, które wspierają Ukrainę. Mówiła także o obecności Nowoczesnej w Koalicji Obywatelskiej, aborcji, zbiórce podpisów pod projektem ws. finansowania in vitro. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
14:09 PR24_mp3 2022_09_29-07-35-43.mp3 Katarzyna Lubnauer w Polskim Radiu 24 (24 pytania - Rozmowa poranka/Polskie Radio 24)

***

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janicki

Gość: Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 29.09.2022

Godzina emisji: 07.35

nj/kor

Zobacz także

Zobacz także