more_horiz

"Sojusznik docenia nasze działania". Marcin Kulasek o wsparciu USA dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 09:12
- Dobrze, że dostajemy 290 mln dolarów z USA, ponieważ jest to uhonorowanie za pomoc Polski dla Ukrainy i to cieszy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek, który jest też członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel stwierdził, że przekazanie Polsce środków z Foreign Military Financing potwierdza siłę Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wsparcie w wysokości prawie 290 mln dolarów - zatwierdzone przez Kongres USA - ma wzmocnić zdolności Polski do odstraszania i obrony przed zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji.

"Sojusznik docenia nasze działania"

W opinii gościa Polskiego Radia 24 "wsparcie dla Polski od USA dowodzi tego, że nasz geopolityczny sojusznik docenia nasze działania". - Z kolei my musimy uzbroić polską armię, ponieważ to, co wyprawia Władimir Putin na Ukrainie, jest realnym zagrożeniem także dla nas - podkreślił Marcin Kulasek.

- Patrząc z perspektywy czasu, kiedy Polska liczy na siebie, wychodzi na tym najlepiej. Kilkakrotnie zwracaliśmy uwagę niemieckim politykom, że to, co robią, jest co najmniej niewystarczające - wskazał członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Amerykańska ambasada w Polsce napisała w oświadczeniu, że Polska udzieliła nadzwyczajnego wsparcia Ukrainie w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji. "Fundusze z Foreign Military Financing przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy, takiego jak czołgi" - stwierdzono.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:16 Marcin Kulasekk.mp3 Marcin Kulasek o pomocy USA dla Polski (24 pytania - Rozmowa poranka) 

Czytaj także:

***

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Gość: Marcin Kulasek (poseł Nowej Lewicy, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina emisji: 7.35

PR24/IAR/nt/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także