more_horiz

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Macierewicz: Tusk się boi, chce przywrócić układ okrągłego stołu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 07:45
- Donald Tusk obawia się komisji ds. badania rosyjskich wpływów, tak jak obawiał się lustracji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

W ubiegły poniedziałek, 29 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 i zapowiedział, że w trybie kontroli następczej skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. 30 maja ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw, a 31 maja weszła w życie.

Zdaniem Antoniego Macierewicza "Donald Tusk obawia się komisji ds. badania rosyjskich wpływów, tak jak obawiał się lustracji". - Chciałby on wznowić układ okrągłego stołu i przywrócić tamtą strukturę, chce utrwalać możliwości działania na rzecz Niemiec i Rosji. Prawdziwy program Tuska byłby nie do zaakceptowania dla Polaków, więc go ukrywa, ale Polacy są racjonalni i widzą, jak dalece wzmocniliśmy bezpieczeństwo i suwerenność - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że "Tusk chce sprywatyzować wszystkie spółki państwowe i je rozgrabić, chce zlikwidować CBA i TVP, a to dążenie do autorytarnego państwa".

- Komisja ds. badania rosyjskich wpływów nie jest ciosem w PO, ale w Rosję. Jest ona niezbędna dla bezpieczeństwa Polski. Przedmiotem komisji powinny być umowy między SKW a FSB - dodał Macierewicz.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
17:53 PR24 2023_06_06-07-07-27.mp3 Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Macierewicz: Tusk się boi, chce przywrócić układ okrągłego stołu (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Antoni Macierewicz (PiS)

Data emisji: 6.06.2023

Godzina emisji: 7.06

dn

Zobacz także

Zobacz także