more_horiz

Przemiany polityczne w Szwecji. Charlie Weimers: zapoczątkował je polityczny eksperyment społeczny

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 13:17
W Szwecji w ostatnich wyborach parlamentarnych doszło do zmiany politycznej. Zwyciężył blok centroprawicowy, który nieznacznie pokonał rządzącą do tej pory centrolewicę. W Polskim Radiu 24 przyczyny tej sytuacji wyjaśniał szwedzki europoseł Charlie Weimers.
W wyborach w Szwecji doszło do zmiany politycznej. Rządząca centrolewica musiała oddać stery państwa blokowi centroprawicowemu. O przyczynach tych zmian w PR24 mówił Charlie Weimars
W wyborach w Szwecji doszło do zmiany politycznej. Rządząca centrolewica musiała oddać stery państwa blokowi centroprawicowemu. O przyczynach tych zmian w PR24 mówił Charlie WeimarsFoto: shutterstock/Maxx-Studio

Charlie Weimers, gość audycji "Konfrontacje Idei" w Polskim Radiu 24 wyjaśnił, że w Szwecji w ciągu ostatnich lat nastąpiła fundamentalna zmiana społeczna.

- Szwecja była najbardziej spójnym i bezpiecznym krajem świata. Jako siedmiolatek sam chodziłem do szkoły, jako nastolatek jeździłem na festiwale bez żadnych obaw - mówił Charlie Weimers.

Jak tłumaczył, ludzie przyjmowali społeczeństwo, w którym żyli, za coś pewnego, bezpiecznego, wiarygodnego, to się jednak zmieniło, gdy "politycy chcieli przeprowadzić eksperyment społeczny". - Eksperyment ten rozpoczął się w latach 70., kiedy w Szwecji imigrację zarobkową zastąpiła imigracja uchodźców i zastąpiono asymilację wielokulturowością - wyjaśnił szwedzki europoseł.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:27 PR24_mp3 2022_11_20-11-33-34_Konfrontacje.mp3 Charlie Weimers, szwedzki europoseł, o przemianach społecznych i politycznych w Szwecji ("Konfrontacje Idei" / PR24)

* * *

Audycja: "Konfrontacje Idei"
Prowadzi: Zdzisław Krasnodębski
Gość: Charlie Weimers (szwedzki eurodeputowany, EKR)
Data emisji: 20.11.2022
Godzina emisji: 11.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także