X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Alaksandr Milinkiewicz: Rosja chciałaby wymienić Łukaszenkę, jest nim zmęczona

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 21:05
- Stosunki Putin-Łukaszenka są fatalne. Oni się trzymają, bo Putin nie chce, żeby Białoruś odeszła, a Łukaszence chodzi o kwestie ekonomiczne. Tam żadnej miłości być nie może - powiedział w Polskim Radiu 24 Alaksandr Milinkiewicz, opozycjonista białoruski, b. kandydat na prezydenta Białorusi.
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com/Drop of Light

Miesiąc temu, po wyborach prezydenckich, na Białorusi rozpoczęły się protesty. Od tego czasu w białoruskich miastach i miasteczkach odbywają się demonstracje przeciwko uznaniu zwycięstwa w wyborach Alaksandra Łukaszenki i represjom stosowanym przez władze wobec przeciwników prezydenta.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Cichanouska PAP-1200.jpg
"Prosimy o uszanowanie naszej suwerenności". Swiatłana Cichanouska gościem Forum w Karpaczu

"Wspaniała kampania" Cichanouskiej

- To fantastyczne - mówił o protestujących Białorusinach Alaksandr Milinkiewicz. - Pewna energia przez dłuższy czas się akumulowała, ale też niechęć do tej władzy, do Łukaszenki. "Odchodź" - główne hasło w tych wyborach - pokazało, czym te wybory były - wskazał.

Zdaniem b. kandydata na prezydenta Białorusi, Swiatłana Cichanouska "zrobiła wspaniałą kampanię bez żadnego doświadczenia". - Ona pokazuje, że potencjał Białorusi jest bardzo wielki - mówił. Podkreślił także, że społeczeństwo tego kraju głosi hasła godnego i wolnego życia.

Posłuchaj
23:35 Milinkiewicz (mp3) 9 wrzesień 2020 20_34_32.mp3 Alaksandr Milinkiewicz: Moskwa jest zmęczona Łukaszenką (Polskie Radio 24/Spojrzenie na Wschód)

 

Zobacz także:

Co z Łukaszenką?

Pojawiają się pytania o przyszłość prezydenta Alaksandra Łukaszenki. - Po raz pierwszy, jestem tego pewny, Rosja chciałaby go wymienić. Jest zmęczona - ocenił opozycjonista.

- Stosunki Putin-Łukaszenka są fatalne - wskazał Alaksandr Milinkiewicz. Jego zdaniem "tam żadnej miłości nie może być", a polityków trzyma sojusz oparty, w przypadku Putina, na chęci pozostawienia Białorusi w rosyjskiej sferze wpływów oraz na zależności ekonomicznej, w przypadku Łukaszenki.

O co chodzi Putinowi?

- Putin chce go wymienić na "nowego Łukaszenkę", który będzie lepszy, nigdy nie pójdzie na Zachód i powoli zrobi liberalizację - uważa gość PR24. W efekcie tego "rosyjskie monopole" będą mogły wejść na rynek Białorusi, gdzie jak dotąd prywatyzacja się nie odbyła.

Kiedy zatem prezydent Białorusi miałby być wymieniony? - Wtedy, kiedy będzie beznadziejnie słaby i zgodzi się na pewne gwarancje, które mu dadzą - wskazał Alaksandr Milinkiewicz, lider Ruchu Społecznego "O Wolność".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzi: Maria Przełomiec

Gość: Alaksandr Milinkiewicz

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 20.33

Polskie Radio 24/ms

Czytaj także

"Łukaszenka morduje własny naród". Rosyjski opozycjonista wzywa rodaków do pomocy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 12:20
- Alaksandr Łukaszenka morduje własny naród - powiedział Polskiemu Radiu rosyjski opozycjonista Artiom Ważenkow. Działacz ruchu "Otwarta Rosja" był przetrzymywany w mińskim areszcie, gdzie go bito i znęcano się nad nim psychicznie. Rosjanin apeluje do swoich rodaków, aby wsparli protestujących Białorusinów i nie dopuścili do wysłania rosyjskich wojsk do sąsiedniego kraju. Na Białorusi trwają antyprezydenckie demonstracje, tłumione przez milicję i OMON.
rozwiń zwiń