more_horiz

Tomasz Grzywaczewski o sytuacji na Ukrainie: Rosjanie nie radzą sobie na froncie, więc mordują cywilów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 21:26
- Dzisiaj na Ukrainie południowej i wschodniej tak naprawdę nie ma miejsc bezpiecznych. W Charkowie kilka razy dziennie wyją alarmy przeciwlotnicze - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, pisarz i podróżnik.
Tomasz Grzywaczewski: dokładnie 24 godziny temu doszło do bardzo dużego ataku rakietowego na Charków.
Tomasz Grzywaczewski: dokładnie 24 godziny temu doszło do bardzo dużego ataku rakietowego na Charków.Foto: PAP/Mykola Kalyeniak

Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych poinformował, że minionej doby przeprowadzono 17 nalotów i 12 ostrzałów artyleryjskich na pozycje Rosjan na okupowanych terenach. Jednocześnie wojska rosyjskie kontynuują ostrzał przy pomocy artylerii i rakiet. W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie pociski spadły na ponad 40 miejscowości poza linią frontu, w tym na Charków, Słowiańsk, Kramatorsk, Mikołajów i Awdijiwkę.

Atak na Charków

Na antenie Polskiego Radia o sytuacji w Charkowie mówił przebywający w nim korespondent TVP. Jak przekazał Tomasz Grzywaczewski, "w tym momencie znajduję się w Charkowie na północno-wschodniej Ukrainie i powiem państwu szczerze, że siedzę w kompletnych ciemnościach". - Dokładnie 24 godziny temu doszło do bardzo dużego ataku rakietowego na to miasto. Zniszczona została jedna z podstacji elektrycznych - powiedział.

- To spowodowało, że od blisko doby w wielu dzielnicach nie ma prądu, również w tym miejscu, w którym ja się zatrzymałem - wskazał. - To pokazuje, że dzisiaj na Ukrainie południowej i wschodniej tak naprawdę nie ma miejsc bezpiecznych - podkreślił. - W Charkowie kilka razy dziennie wyją alarmy przeciwlotnicze. Przeważnie nic się nie wydarza, jednak wczoraj było inaczej - zaznaczył.

"Terroryzują i mordują niewinnych Ukraińców"

Jak ocenił rozmówca, "sytuację na froncie Rosjanie rekompensują sobie atakami na infrastrukturę". - Terroryzują i mordują niewinnych Ukraińców - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:40 PR24_mp3_20220928203253.mp3 Tomasz Grzywaczewski: Rosjanie terroryzują i mordują niewinnych Ukraińców (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Spojrzenie na wschód"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Tomasz Grzywaczewski, korespondent TVP na Ukrainie, pisarz i podróżnik

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 20.33

jb/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także