more_horiz

"To terrorysta, który wspiera... własny terroryzm". Małgorzata Gosiewska krytycznie o rezolucji PE ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 21:34
- Czyj terroryzm wspiera Rosja? Swój własny. (...) Nie może być powrotu do tego, co było. Zbrodnie muszą być rozliczone - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu).
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: PR24/AK

Parlament Europejski uznał Rosję za "państwowego sponsora terroryzmu". Europosłowie przegłosowali rezolucję w tej sprawie. Był to efekt porozumienia wielu różnych grup politycznych - od konserwatystów i ludowców po liberałów i socjaldemokratów. W dokumencie jest też mowa o wybuchu rakiety w Przewodowie.

Stanowisko Europarlamentu skomentowała Małgorzata Gosiewska, która dziś (30.11) wróciła z Ukrainy broniącej się przed zbrodniczym reżimem Putina. - Świat broni się przed uznaniem Rosji za państwo terrorystyczne, a Putina za terrorystę, bo jak potem wrócić do interesów z terrorystami? Z terrorystami się nie rozmawia i ta zasada zawsze obowiązywała. W przypadku Rosji tej reguły nigdy nie respektowano. Terrorystę zapraszano na salony, z nim prowadzono handel, próbowano się oswajać i przyjaźnić - przypomniała. 

- To jest ciągle ten sam człowiek, który zabijał Czeczenów, rosyjskich dziennikarzy, którzy próbowali się upominać o prawdę i demokrację; ten sam człowiek najechał na Gruzję, ten sam człowiek stoi za wieloma zbrodniami, a od 2014 roku systematycznymi zbrodniami popełnianymi wobec narodu ukraińskiego - powiedziała wicemarszałek Sejmu.    

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:22 PR24 2022_11_30-20-34-07.mp3 Małgorzata Gosiewska o bieżącej sytuacji wojennej na Ukrainie ("Spojrzenie na Wschód")

***

Audycja: "Spojrzenie na wschód"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 30.11.2022 

Godzina emisji: 20.34

kmp/kor


Zobacz także

Zobacz także