more_horiz

Stan zdrowia Alaksandra Łukaszenki. Zbigniew Parafianowicz o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 21:52
9 maja w Moskwie odbyła się parada wojskowa z okazji Dnia Zwycięstwa. Wśród gości zaproszonych na wydarzenie był przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Prosto z parady został on jednak odwieziony na lotnisko i szybko wrócił do Mińska, gdzie na kilka dni jakby zapadł się pod ziemię.
Alaksandr Łukaszenka jest chory, na kilka dni zniknął z przestrzeni publicznej na Białorusi. Co się dzieje z dyktatorem?
Alaksandr Łukaszenka jest chory, na kilka dni zniknął z przestrzeni publicznej na Białorusi. Co się dzieje z dyktatorem?Foto: Drop of Light/shutterstock

Po kilku dniach nieobecności medialnej dyktator w końcu publicznie się pokazał - odwiedził bazę wojskową i rozmawiał z żołnierzami. Widać po nim, że jest w złej formie zdrowotnej.

Zły stan zdrowia i dłuższa nieobecność medialna Łukaszenki rodzi pytania o możliwą polityczną przyszłość Białorusi i wpływ sytuacji w tym kraju na Polskę, Ukrainę czy Rosję.

W Polskim Radiu 24 sprawy te wyjaśniał Zbigniew Parafianowicz, publicysta "Dziennika Gazety Prawnej", autor książek o sprawach wschodnioeuropejskich.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:59 [PR24]PR24 (mp3) 17 maj 2023 20_33_03_SnW.mp3 Zbigniew Parafianowicz o sytuacji na Białorusi i stanie zdrowia Alaksandra Łukaszenki ("Spojrzenie na Wschód" / PR24)

* * *

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Zbigniew Parafianowicz (publicysta "Dziennika Gazety Prawnej", autor książek o sprawach wschodnioeuropejskich)
Data emisji: 17.05.2023
Godzina emisji: 20.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także