X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ks. Bartołd: trzeba uzmysłowić sobie niesłychaną prawdę o zmartwychwstaniu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 08:00
- Życie ludzkie składa się z trzech etapów: przedurodzeniowy, kiedy jesteśmy w łonie naszej matki, życie na ziemi, które trwa kilkadziesiąt lat oraz trzeci etap życia, które się nie kończy, które trwa - mówił ks. prałat Bogdan Bartołd, proboszcz i rektor Archidiecezji Warszawskiej na antenie Polskiego Radia 24.
Audio
  • 03.11.19 "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/CURAphotography

W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najważniejszych świąt - ludzie odwiedzają groby bliskich i na znak pamięci o zmarłych na płytach nagrobnych zapalają znicze, składają kwiaty. Jest to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. Ks. prałat Bogdan Bartołd, który był gościem Polskiego Radia 24 opowiedział o tym wyjątkowym dniu.

1200_Holy_Wins_shutterstock.jpg
Kościół odpowiada na Halloween: mamy coś piękniejszego do zaoferowania

- Quo vadis homine, czyli dokąd idziesz, człowieku? Pytanie, które stawiali sobie nasi znakomici przodkowie, którzy szukali odpowiedzi. To chyba jest najważniejsze. Człowiek stawiając pytania, poszukując prawdy chce również odpowiedzi. Dla nas, ludzi wierzących taką odpowiedź daje nam Jezus Chrystus - mówił. - Te dni, szczególnie te dni, kiedy zastanawiamy się nad losem człowieka, nad sensem życia, nad zmierzaniem człowieka są taką cudowną i piękną możliwością tego, by człowiek sobie uprzytomnił tę niesłychaną prawdę o zmartwychwstaniu - podkreślił ks. Bartołd.

"Człowieku, twoje życie nie kończy się - ono się tylko zmienia"

- Dla nas, ludzi to zmartwychwstanie to taka odpowiedź, która została zapisana: "Człowieku, Twoje życie nie kończy się - ono się tylko zmienia". Mamy określony czas, czas niesłychanie ważny, ziemski, który jest bardzo potrzebny. Życie ludzkie składa się z trzech etapów: przedurodzeniowy, kiedy jesteśmy w łonie naszej matki, życie na ziemi, które trwa kilkadziesiąt lat oraz trzeci etap życia, które się nie kończy, które trwa  - mówił rozmówca red. Woźniakiewicza.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja" był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 03.11.2019

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prymas: Kościół ma towarzyszyć rodzinie rzeczywistej, a nie idealnej

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 15:32
- Byliśmy w tych dniach razem, uwielbiając Boga i modląc się w intencji małżeństw i rodzin - mówił w Gnieźnie prymas Polski abp Wojciech Polak. Przewodniczył on mszy św. wieńczącej V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, poświęcony rodzinie i małżeństwu.
rozwiń zwiń