more_horiz

Nova Ars Poloniae. Fundacja promująca rodzimych artystów

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 08:18
Promocja polskiej sztuki współczesnej i rodzimych artystów specjalizujących się w malarstwie, rzeźbie, fotografii i sztukach audiowizualnych to cel działalności Fundacji "Nova Ars Poloniae". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ysbrand Cosijn

O działalności organizacji w Polskim Radiu 24 mówili: przewodniczący rady fundacji dr Radosław Kwaśnicki oraz wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Bator. 

- Polska sztuka - pomimo tego, że wspaniała - jest bardzo mało znana na świecie. Prawda jest też taka, że polscy artyści, który osiągnęli sukces na świecie, zazwyczaj działali poza granicami naszego kraju. Niekiedy zdarzało się i zdarza do dzisiaj, że nie są nawet uważani za Polaków. Oczywiście są też i znani na świecie polscy artyści, ale można powiedzieć, że wielki potencjał naszych twórców jest niedoceniony i niezauważony - podkreślił Radosław Kwaśnicki. 


Posłuchaj
23:09 _PR24_AAC 2020_12_13-07-35-54.mp3 Katarzyna Bator i dr Radosław Kwaśnicki o działalności fundacji Nova Ars Poloniae (Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja)

 

Osoby działające w Nova Ars Poloniae promują polską sztukę na świecie. Pokazują, że jest ona ugruntowana w wielowiekowej tradycji, a zarazem otwarta na nowoczesne trendy. 

Sztuka1200.jpg
"Uczestnicy projektu są aktorami i niosą tę ideę dalej". Maria Poszwińska o "Onkoprzestrzeni kreatywnej"

Fundacja powstała również po to, aby pomagać w promocji młodym artystom, przedstawiając ich propozycje poprzez krajowe i międzynarodowe wystawy. Jej celem jest również gromadzenie najciekawszych dzieł, stwarzając archiwum i dokumentując najambitniejsze dokonania.

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Goście: dr Radosław Kwaśnicki, Katarzyna Bator

Data emisji: 13.12.2020

Godzina: 7.35

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 SZTUKA

Zobacz także

Zobacz także