X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes fundacji Ludzie są Najważniejsi: w naszych działaniach ważny jest patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 08:20
- Stawiamy na człowieka, przyglądamy się jak różne wydarzenia historyczne były kształtowane poprzez ludzi - mówił Karol Jarosz, prezes Fundacji Ludzie są Najważniejsi. Gościem audycji był też Mariusz Świder, wolontariusz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Fundacja realizuje cel upamiętnienia lokalnych bohaterów na terenie całej Polski i chętnie podejmuje współpracę z innymi podmiotami. Obszarem jej działania jest gromadzenie środków, które umożliwiają budowę nowych miejsc pamięci, a w Polsce nie brakuje bohaterskich osób, które nie są należycie upamiętnione.


Paweł Ukielski
Poeci podczas Powstania Warszawskiego. Dr Ukielski: poezja podczas zrywu była pełna złości

- Początków można doszukiwać się w społeczeństwie, w którym było mi dane dorastać, bo zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum, otaczali mnie ludzie którzy podkreślali ważność patriotyzmu i działania na rzecz innych. Później działałem w harcerstwie gdzie podobne wartości były prezentowane, a i w szkole średniej było podobnie - mówił Karol Jarosz.

"Ludzie inspirują"

Fundacja Ludzie są Najważniejsi kładzie szczególny nacisk na ochronę istniejących miejsc pamięci, m.in. cmentarzy, pomników, tablic pamiątkowych, by godnie oddawały one hołd zmarłym, skupia się na utrwaleniu niematerialnego dorobku tych, których już z nami nie ma, by zachować dziedzictwo tych osób. Organizuje różnego rodzaju wydarzenia, m.in. wieczory wspomnień, wystawy, konferencje, publikacje, pikniki historyczne.

- Z punktu widzenia Fundacji, dla mnie jako jej wolontariusza, ludzie są osobami które inspirują, dają mi skrzydła do działania także w życiu zawodowym i prywatnym. Bardzo ważne jest to, by spojrzeć na historię oczami ludzi, nie poprzez daty i czas, a poprzez to co np. w powstaniu robiła Pani Basia - mówił Mariusz Świder.


Posłuchaj
21:39 _PR24_AAC 2021_08_08-07-06-23.mp3 K. Jarosz i M. Świder o działaniach Fundacji Ludzie są Najważniejsi ("Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja")

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Karol Jarosz (prezes Fundacji Ludzie są Najważniejsi), Mariusz Świder (wolontariusz)

Data emisji: 08.08.2021

Godzina: 07:06

Czytaj także

"Młodzi ludzie chcą pomagać". Prezes Fundacji "Ambulans z sercem" o pomocy osobom bezdomnym

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 08:15
- To jest niesamowite, ponieważ nasza misja jest znana wśród młodych lekarzy i oni bardzo chętnie próbują dołączyć do nas - powiedziała w Polskim Radiu 24 Emilia Wesołowska, prezes fundacji "Ambulans z sercem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy w końcu doczekają się rachunku". Mularczyk o stratach poniesionych w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:13
- Niemcy oprócz dobrych gestów, słów przeprosin, nie byli skłonni, ani skwapliwi do tego, aby cokolwiek współfinansować Polakom, z tytułu zniszczeń. Prędzej, czy później Niemcy doczekają się rachunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń