more_horiz

Mirosław Chilmanowicz o Orkiestrze Dętej OSP w Nadarzynie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2023 08:00
Audycja ma zamiar pokazać, jak tworzyło się i nadal tworzy społeczeństwo obywatelskie najlepszej w Polsce i Europie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna, której założycielem w 1998 r. był ówczesny kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego Mirosław Chilmanowicz.
Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie podczas uroczystości Dnia Strażaka. Zdjęcie archiwalne, 2006 rok
Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie podczas uroczystości Dnia Strażaka. Zdjęcie archiwalne, 2006 rokFoto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna to muzycy-amatorzy, którzy uczyli się grać, równocześnie tworząc orkiestrę. Swoją pasją i zmiłowaniem do tego, co robią, osiągnęli niebywały profesjonalny poziom.

Koncertowali na wszystkich kontynentach Świata: dla koronowanych głów, prowadzili paradę w Nowym Jorku i wygrywali konkursy na najlepszą orkiestrę dętą w Polsce i Europie. Ich repertuar to - poza standardowymi szlagierami i muzyką taneczną czy marszową - muzyka klasyczna m.in. J.S. Bacha.

Wspaniała choreografia marszowa i sceniczna to zasługa kapelmistrza, który wraz ze swoimi muzycznymi amatorami stworzył profesjonalny zespół, pokazując, że jeśli potrafi się zainspirować celem, można przenosić przysłowiowe góry. Dziś orkiestra obchodzi swoje 25-lecie.

Czytaj również:


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:40 [PR24]PR24 (mp3) 11 czerwiec 2023 07_05_58_SOR.mp3 Mirosław Chilmanowicz o działalności Orkiestry Dętej OSP w Nadarzynie ("Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" / PR24)

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Gość: Mirosław Chilmanowicz (kapelmistrz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie)
Data emisji: 11.06.2023
Godzina emisji: 07.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także