more_horiz

Działalność Fundacji Aniołów Miłosierdzia. Pomoc w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 09:00
Misją fundacji jest wspieranie osób, które swoim życiem i zaangażowaniem niosą wiarę potrzebującym, nadzieję chorym i miłość samotnym. W Polskim Radiu 24 o jej działalności mówił dyrektor organizacji Grzegorz Kiciński. 
Siostra Michaela Rak
Siostra Michaela RakFoto: Mykolo Sopočkos hospisas

Założycielką Fundacji jest siostra Michaela Rak, która za swoją charytatywną działalność w 2018 roku otrzymała z rąk Prezydenta RP, Oficerski Order Odrodzenia Polski. Siostra była wtedy założycielką i dyrektorką pierwszego hospicjum dla ludzi dorosłych im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Dziś działa już na Litwie "drugie skrzydło Anioła Miłosierdzia", jakim jest założone przez nią hospicjum dla dzieci pod nazwą "Most do nieba".

Fundacja ponosi całkowity koszt leczenia i pobytu, zdobywając środki finansowe od licznych sponsorów. W zdobywaniu pieniędzy pomagają również wolontariusze i artyści, swoimi koncertami przyczyniając się do pokrywania niemałych kosztów utrzymania obu placówek leczniczych. Jest to między innymi utrzymanie  kilkudziesięciu lekarzy, psychologów. To koszty sięgające 7 mln. zł rocznie. Nikt z pacjentów nie ponosi żadnych wydatków.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:23 PR24 2022_08_07-07-07-01.mp3 Grzegorz Kiciński o działalności "Aniołów Miłosierdzia" (Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja) 

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" 

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Grzegorz Kiciński (dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia)

Data emisji: 7.08.2022

Godzina emisji: 07.36

PR24

Zobacz także

Zobacz także