more_horiz

Działalność Fundacji Kapucyńskiej. "Łączy nas miłość do drugiego człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 08:12
- Codziennie wydajemy około 700 posiłków, czyli ponad 250 tys. obiadów rocznie. Cały czas jest z nami w kontakcie ponad 150 wolontariuszy, ludzi w każdym wieku. Łączy nas miłość do drugiego człowieka, która miał w sobie nasz patron Anicet Kopliński - mówiła w Polskim Radiu 24 prezes Fundacji Kapucyńskiej Katarzyna Tsiantos.
Rozdawanie posiłków osobom potrzebującym w ramach Światowego Dnia Ubogich
Rozdawanie posiłków osobom potrzebującym w ramach Światowego Dnia UbogichFoto: PAP/Roman Zawistowski

W listopadzie Kościół katolicki obchodził Światowy Dzień Ubogich, który został ustanowiony przez papieża Franciszka. - Dzień ubogiego mamy na co dzień. Uświadamia nas, daje chwilę refleksji, żebyśmy dojrzeli potrzeby drugiego człowieka - tłumaczyła Katarzyna Tsiantos. 

Fundacja Kapucyńska organizuje też akcję "Bezdomni dla bezimiennych", czyli porządkowania grobów nieznanych zmarłych z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Natomiast w czerwcu odbywa się akcja "Artyści dla bezdomnych". 

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego powstała w 2010 roku z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów z Warszawy oraz ludzi świeckich. Fundatorem Fundacji jest Radosław Pazura.

Fundacja wspiera działalność Braci Mniejszych Kapucynów skierowaną do ludzi potrzebujących. Bracia od 20 lat prowadzą przyklasztorną Jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych w Warszawie, przy ulicy Miodowej 13. W przyjaznym środowisku jadłodajni istnieje również duszpasterstwo bezdomnych oraz organizowane są rekolekcje i spotkania.


Posłuchaj
21:05 PR24 2022_12_04-07-06-47.mp3 Katarzyna Tsiantos o działalności Fundacji Kapucyńskiej (Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja)

 


Wszystkie przedsięwzięcia prowadzone przez Fundację mają na celu pomoc ludziom ubogim i bezdomnym. Stałym elementem działań jest projekt „Anioł w Warszawie” - asystent osoby bezdomnej oraz cotygodniowe "Spotkania bezdomnych z kulturą", na które zapraszani są znani ludzie ze świata mediów.

Więcej w nagraniu.  

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" 

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Goście: Katarzyna Tsiantos (prezes Fundacji Kapucyńskiej)

Data emisji: 4.12.2022 

Godzina emisji: 7.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także