more_horiz

"Bóg jest obecny w życiu świata". Ks. prof. Jan Przybyłowski o znaczeniu świąt Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 07:49
- Czas oczekiwania na przyjście Mesjasza i samo jego narodzenie zaowocowało obecnością Boga w życiu człowieka i w życiu świata - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Jan Przybyłowski, filozof, teolog UKSW.
Ks. prof. Jan Przybyłowski: Chrystus stał się zbawicielem dla wszystkich ludzi, dla całej ludzkości.
Ks. prof. Jan Przybyłowski: Chrystus stał się zbawicielem dla wszystkich ludzi, dla całej ludzkości.Foto: shutterstock/PixelDarkroom

Na tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia audycja chce opowiedzieć o właściwym sensie tej uroczystości, przybliżając historyczne dowody zawarte w przepowiedniach i zapisane w księgach, również pogańskich proroctwach o przyjściu Zbawiciela na Świat. 

"Bóg jest obecny w życiu świata"

Na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Jan Przybyłowski powiedział, że "czas oczekiwania na przyjście Mesjasza i samo jego narodzenie zaowocowało obecnością Boga w życiu człowieka i w życiu świata".

- Chrystus stał się zbawicielem dla wszystkich ludzi, dla całej ludzkości - podkreślił. - Od początku świata, od pierwszego stworzonego człowieka, aż do ostatniego w chwili jego powtórnego przyjścia - wskazał.

Powiedział, że "Chrystus nie dzieli ludzi na tych, którzy go znają i nie znają, tylko na tych, których on zbawia i którzy to zbawienie na drogach swojego życia będą odkrywać".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:49 SOR.mp3 Ks. prof. Jan Przybyłowski: Chrystus stał się zbawicielem dla wszystkich ludzi, dla całej ludzkości (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" 

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: ks. prof. Jan Przybyłowski, filozof, teolog UKSW

Data emisji: 18.12.2022

Godzina emisji: 7.06


jb

Zobacz także

Zobacz także