Prześladowania chrześcijan na świecie
– Z przejawami niechęci chrześcijanie spotykają się również w Europie – powiedział Tomasz Rowiński, redaktor naczelny serwisu christianitas.org. 17 marca, już po raz szósty, ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa o tym, gdzie i dlaczego osoby wierzące w Chrystusa są represjonowane oraz jaką wagę do tego problemu przywiązują państwa europejskie.
2018-03-11, 19:33
Posłuchaj
Państwa islamskie oraz Korea Północna, to zdaniem Tomasza Rowińskiego miejsca, w których dochodzi do prześladowań chrześcijan na największą skalę. Z pewnymi szykanami spotykają się oni również w krajach europejskich. Jako przykład, gość Polskiego Radia 24, podał nowe przepisy prawne we Francji.
– Zakazano tam promowania tzw. opcji za życiem, czyli pro-life. Karne ściganie tych, którzy zniechęcają do aborcji w oczywisty sposób uderza przede wszystkim w środowiska chrześcijańskie, dla których jest to główna społeczna agenda w krajach zlaicyzowanych. To również fundament myślenia o życiu z perspektywy chrześcijańskiej. Odmowa działalności w tym duchu musi być odbierana jako pewna forma prześladowań – zaznaczył publicysta.
Tomasz Rowiński przyznał, że do przejawów prześladowań chrześcijan dochodzi także w krajach, gdzie głosi się wolność słowa i przestrzeganie praw człowieka.
– Bez zasad chrześcijańskich prawa człowieka stają się czymś niepełnym. Zaczyna w tym brakować pewnego fundamentu metafizycznego. Stają się jedynie przedmiotem pewnej społecznej umowy, a nawet formą manipulacji prowadzonej przez rządy. Pokazuje to, że zostały zagubione treści wyjaśniające, czym w rzeczywistości jest człowiek i społeczeństwo – dodał.
REKLAMA
Audycję „Życie z duszą, czy bez?” prowadził Filip Memches.
____________________
Życie z duszą, czy bez w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
Data emisji: 11.03.18
Godzina emisji: 19.15
REKLAMA
REKLAMA