more_horiz

Bronisław Wildstein: pandemia i wojna pokazały fatalne funkcjonowanie zachodnich instytucji

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 19:56
Ostatnie trzy lata to czas szczególny dla Zachodu ze względu na liczne kryzysy, w tym pandemię COVID-19 czy pełnoskalową agresję Rosji na Ukrainę. O tym, dlaczego był to czas sprawdzianu, opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Bronisław Wildstein.
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: PR24

Zapytany o to, dlaczego ostatnie trzy lata były dla państw Zachodu testem, gość audycji odpowiedział, że to właśnie wtedy "zdarzyły się rzeczy, które zdarzyć się nie powinny". - No bo przecież ujarzmiliśmy przyrodę, panujemy nad nią i idziemy o krok dalej - przekraczamy naszą tożsamość fizyczną i Bóg wie co jesteśmy jeszcze w stanie zrobić. No i nagle pojawia się epidemia, która nabiera charakteru pandemii. (…) I ona weryfikuje to, mówiąc: "Człowieku, więcej pokory" - wskazał.

Jak dodał, "zarówno pandemia, jak i wojna na Ukrainie, sprawdziły funkcjonowanie rozmaitych instytucji, na przykład Unii Europejskiej". - One sfalsyfikowały je w sposób radykalny i pokazały ich fatalne funkcjonowanie - skomentował publicysta.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:51 [PR24]PR24 (mp3) 12 marzec 2023 19_06_03.mp3 Bronisław Wildstein gościem Filipa Memchesa ("Życie z duszą czy bez"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Życie z duszą czy bez"

Prowadzi: Filip Memches

Gość: Bronisław Wildstein (publicysta)

Data emisji: 12.03.2023 r.

Godzina emisji: 19.06

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także