X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Centralny Port Komunikacyjny Gdynią w sercu Polski? Ekspert: to właściwe porównanie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 15:26
- Gdynia jeszcze na początku lat 20. była małą wioską rybacką, a w 1939 r. zamieszkiwało ją około 127 tys. ludzi - mówił w audycji "Nos Kleopatry" dr Marian Szołucha, ekonomista, publicysta, wykładowca akademicki. Ekspert odniósł się w ten sposób do gospodarczych tradycji tego miasta w czasach II Rzeczypospolitej. 
Audio
  • 30.07.2018 Dr Marian Szołucha o tradycjach gospodarczych II Rzeczypospolitej (Polskie Radio 24/Nos Kleopatry)
Gdynia
GdyniaFoto: Mike Mareen/Shutterstock.com

W jednym ze swoich wystąpień premier Mateusz Morawiecki porównywał planowaną budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego – do „Gdyni”. Konkretnie mówił tak: „Centralny Port Komunikacyjny to będzie nasza Gdynia w sercu Polski. Nasza Gdynia zresztą też w sercu Europy”.

O tym, czym była Gdynia i jakie historyczne konteksty uruchamia to porównanie - w związku z tradycjami gospodarczymi II Rzeczypospolitej - mówił w audycji "Nos Kleopatry" dr Marian Szołucha, ekonomista, publicysta, wykładowca akademicki. - To porównanie jest bardzo spektakularne i tworzy słuszną analogię pomiędzy planowaną inwestycją w okolicach Baranowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, który pozwoli Polsce wreszcie wykorzystać nasze położenie, a portem w Gdyni. Jesteśmy bowiem w naturalny sposób predestynowani do tego, aby być hubem portowo-komunikacyjnym - ocenił Szołucha. 

Według eksperta przykład Gdyni jest spektakularny, bo w trudnych warunkach funkcjonowania państwa i wielu wojen, została dość szybko rozbudowana. - Gdynia jeszcze na początku lat 20. była małą wioską rybacką, a w 1939 r. zamieszkiwało ją około 127 tys. ludzi - stwierdził Szołucha.

Więcej w całej audycji.

Audycję "Nos Kleopatry" prowadziła Agnieszka Kamińska.

___________________

Data emisji: 27.07.18

Godzina emisji: 22:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdynia - chluba II Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 06:04
Budowano ją z rozmachem, w nowoczesnym jak na ówczesne czasy stylu. Gdynia uchodziła przed wojną za polskie eldorado.
rozwiń zwiń