X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielka akcja pomocowa dla Polaków na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 17:05
Na Wileńszczyźnie rozpoczęła się wielka akcja pomocowa. Dzięki Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie do Domu Dziecka w Solecznikach trafił sprzęt biurowy i komputery. Najmłodsi wychowankowie placówki otrzymali również słodycze. Przebieg akcji relacjonował z Wilna Kamil Zalewski.
Audio
  • 16.12.18 Oksana Obłoczyńska: „Każda pomoc jest dla nas niezwykle cenna (…)”.
Wychowankowie Domu Dziecka w Solecznikach i przedstawiciele Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie
Wychowankowie Domu Dziecka w Solecznikach i przedstawiciele Fundacji Pomoc Polakom na WschodzieFoto: facebook.com/FPPNW

Akcja wsparcia najbardziej potrzebujących na Wileńszczyźnie odbywa się co roku. Mikołaj Falkowski z Fundacji Pomoc Polakom Na Wschodzie podkreślił, że organizacja udziela wsparcia przez cały rok, ale przed Świętami Bożego narodzenia organizowane są dodatkowe zbiórki.

– W przyszłym tygodniu będziemy przekazywali dary dla 120 rodzin mieszkających w Trokach. Również we współpracy z Domem Kultury Polskiej skierujemy się do kolejnych 50 rodzin, które są w najtrudniejszej sytuacji – wskazał.

Oksana Obłoczyńska, dyrektor Domu Dziecka w Solecznikach, przyznała, że ofiarowana pomoc jest dużym wsparciem dla instytucji, którą kieruje. – Otrzymaliśmy nowe komputery, pościel i ręczniki. Jest to dla nas bardzo cenna pomoc. Obecnie w placówce mieszka 51 dzieci w wieku od 8 miesięcy do 17 lat. Cieszymy się, że ktoś o nas pamięta i odwiedza Soleczniki. Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym prezenty są czymś bardzo miłym – podkreśliła dyrektor.

Ponadto w audycji wróciliśmy do sprawy Pomnika Katyńskiego w Jersey City w USA. W przyszłym tygodniu ostatecznie powinna zakończyć się sprawa dotycząca jego lokalizacji. Jak sytuacja ta wygląda obecnie? O tym w relacji Jana Pachlowskiego, korespondenta Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych.

Londyński konsulat RP apeluje do Polaków mieszkających na Wyspach o wyrabianie paszportów biometrycznych. Nowe dokumenty mają ułatwić rejestrację imigrantów. O szczegółach mówił z Londynu Adam Dąbrowski.

Odwiedziliśmy również Jaworów, kilkunastotysięczne miasteczko leżące niecałe 30 km od polsko-ukraińskiej granicy. Prężnie działa tam polska społeczność, która skupia się m.in. wokół Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Na miejscu była Iwona Piętak, która rozmawiała z Iwoną Lewandowską i Teresą Górską.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, które przedstawiła Maria Furdyna.

Magazyn "Polacy w Świecie" prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

2. Światowy Dzień Ubogich. W jaki sposób pomagać najbardziej potrzebującym?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 16:44
W tym roku po raz drugi obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To święto ustanowione przez papieża Franciszka w 2016 roku. To właśnie Ojciec Święty od początku swojego pontyfikatu zachęcał do pomocy najbardziej potrzebującym. O tym, w jaki sposób wspierać potrzebujących rozmawialiśmy również w audycji "Gorący Temat". Gościem była Adrianna Porowska, dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już po raz 19. odbyła akcja "Polacy Rodakom"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 17:05
Od wielu lat Polacy pomagają przed Świętami Bożego Narodzenia rodakom na Wschodzie. 19 lat temu, jedną z takich akcji, zainicjowano w Lublinie. To zbiórka darów "Polacy Rodakom". Od kilku lat akcja prowadzona jest także na Podkarpaciu.
rozwiń zwiń