more_horiz

Książka "Śniła mi się miłość". O miłości w czasach bezdusznych

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 19:45
- Przyśniła mi się dwójka pięknych ludzi, którzy nie tylko zakochali się w sobie ale próbują walczyć o tę miłość, a nade wszystko próbują żyć wartościami, trwałymi, chrześcijańskimi – mówił w Polskim Radiu 24 Ks. Marek Chrzanowski, autor książki.
Audio
  • 29.02.2020 Ks. Marek Chrzanowski (Polskie Radio 24 / Między kropkami)
Okładka książki Śniła mi się miłość Ks. Marka Chrzanowskiego
Okładka książki "Śniła mi się miłość" Ks. Marka ChrzanowskiegoFoto: ksiegarnia.bernardinum.com.p

"W ciągu ostatnich tygodni miałem powracający sen. Niezbyt nachalny, ale przyjemny nawet. Rzadko miewam jakiekolwiek sny, więc przy nim się zatrzymałem. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza. Ale bywało, że rozmawiali" – pisze w swojej książce ks. Marek Chrzanowski.

- Jan Paweł II powiedział, że ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Niestety, to się pogłębia, to widać w różnych sferach życia, ale najgłębiej w relacjach człowiek-człowiek, w relacjach miłości, trwałości związków. Nasze czasy są coraz bardziej bezduszne, konsumpcyjne i nastawione na błyskotki, na to co ulotne – mówił autor.

- Człowiek się gubi, nie ma w nim pragnienia walki o miłość. Jeżeli miłość jest dobra i jedyna towarto dla niej wszystko poświęcić. W dzisiejszych czasach tak łatwo miłość zranić, zdradzić pomniejszyć. To jest dramat nie tylko czasów, ale poszczególnych ludzi, którzy poranieni nie mogą się pozbierać – podkreślał Ks. Marek Chrzanowski.

Gościem audycji był ks. dr Marek Chrzanowski FDP – rekolekcjonista, duszpasterz, odpowiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Autor zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści oraz książki pt. "Przeżyć by być".

***

Audycja: Między kropkami

Prowadzący: Weronika Wakulska

Data emisji: 18.01.2020

Godzina emisji: 19.10

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także