X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sztuka zwięzłej formy i syntetycznego formułowania myśli

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 22:04
W 2016 roku przypada 50. rocznica śmierci polskiego poety, satyryka i aforysty Stanisława Jerzego Leca. O tym, czy sztuka zwięzłej formy zanika i dlaczego dziś – pomimo ery sms-ów, tweeterów i facebooka - ludzie zatracili umiejętność syntetycznego formułowania myśli, rozmawiali w programie Kwadratura Kultury Joanna Górecka (wydawca) i Grzegorz Sieczkowski (historyk).
Audio
  • 29.11.16 Joanna Górecka i Grzegorz Sieczkowski o sztuce zwięzłej formy i umiejętności syntetycznego formułowania myśli.
Pomimo ery sms-ów, tweeterów i facebooka - ludzie zatracili dziś umiejętność syntetycznego formułowania myśli,
Pomimo ery sms-ów, tweeterów i facebooka - ludzie zatracili dziś umiejętność syntetycznego formułowania myśli,Foto: flickr/MokshaDolphin

Jak zaznaczył Grzegorz Sieczkowski, kultura ma to do siebie, że cały czas jest aktywna. - Będę bronił nowych form komunikowania. Jednym z nich są sms-y, które pomagają ludziom inaczej się komunikować i inaczej budować myśli – zaznaczył gość. Sieczkowski dodał, że nową, choć dość prymitywną formą komunikowania, są memy.

Joanna Górecka odniosła się z kolei do problemu jakim jest trudność wyrażania się w skrótowej formie. – Wyrażenie myśli w jednej czy dwóch zdaniach wymaga bardzo głębokiego przemyślenia. Tu właśnie pojawia się problem, ponieważ dzisiejsze tempo życia sprawia, że brakuje nam czasu, by nad czymś głębiej pomyśleć - wyjaśniła.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/pr

Kwadratura Koła w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_________________ 

Data emisji: 29.11.16

Godzina emisji: 21:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs: Pamiętamy o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 19:06
Mija 18 lat od śmierci Agnieszki Osieckiej, wybitnej poetki i autorki tekstów piosenek. Dzięki Fundacji Okularnicy i konkursowi, który organizuje, pamięć o artystce jest ciągle żywa. – Napisała ponad 2 tys. piosenek. Ta liczba onieśmiela – powiedziała w Polskim Radiu 24 Maja Raczyńska-Kaczmarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IV Festiwal im. Edmunda Fettinga

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 09:33
12 listopada w Baranowie pod Warszawą odbędzie się czwarta odsłona festiwalu muzycznego imienia Edmunda Fettinga. W tym roku młodzież, dorośli, amatorzy i zawodowcy z Polski i zagranicy, zmierzą się z utworami Jeremiego Przybory. O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 Dariusz Dąbrowski (pomysłodawca festiwalu) i Artur Szczęsny (członek jury festiwalu).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość Zbigniewa Herberta wciąż żywa

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 17:37
Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Zbigniew Herbert, w swojej twórczości starał się znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące naszej współczesności. Dlaczego warto czytać jego utwory? Czym wyróżniało się jego pisarstwo? Na te pytania odpowiedział Józef Ruszar, filolog i badacz twórczości Herberta.
rozwiń zwiń