X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Obyczaje: indywidualna forma życzeń w modzie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 11:26
- Pamiętam wysyp kartek artystycznych ze stanu wojennego. Były to wtedy wyłącznie kartki świąteczne związane z symbolami, np. z Solidarnością – wspominała historyczka sztuki Zofia Jabłonowska-Ratajska. O życzeniach wysyłanych na kartkach, przesyłanych sobie hurtowo smsem i tych, tworzonych w internecie mówił w audycji Kwadratura Kultury także dziennikarz Grzegorz Brzozowicz.
Audio
  • 27.12.16 Zofia Ratajska i Grzegorz Brzozowicz o składaniu życzeń wczoraj i dziś
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/andreskrey

Wisława Szymborska tworzyła kolaże, które kilka lat temu zostały zakwalifikowane do kategorii dzieł sztuki. Jak podkreśliła Zofia Jabłonowska-Ratajska, do kolaży wracają dziś młodzi artyści. - Kartki, jako coś osobistego. Wraca dziś potrzeba wyrażenia życzeń w indywidualnej formie – zauważyła.

Dodała, że kartki można dziś stworzyć nawet na komputerze. - To, czy dostajemy kartki papierowe, czy ktoś nam pisze maile lub smsy nie zmienia niczego w sferze uczuć. To forma, która się zmienia, bo zmieniają się przekaźniki – stwierdziła Ratajska.

Innego zdania był Grzegorz Brzozowicz. - Nigdy nie wysyłam smsami żadnych życzeń, bo źle się z tym czuję. Mam też wrażenie, że osoba, która wysyła mi życzenia smsem, mnie nie szanuje – zaznaczył gość. Podkreślił, że dziś nie trzeba już nawet pamiętać o urodzinach najbliższych, bo o zlożeniu życzeń pamięta za nas... Facebook.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/pr

Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________ 

Data emisji: 27.12.16

Godzina emisji: 21:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:53
Szczere życzenia, zwłaszcza w czasie świąt, zawsze są mile widziane. Kartki pocztowe to już przeszłość i dziś życzymy sobie głównie przez internet i wykorzystując telefony komórkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życzenia noworoczne bez wpadki

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 15:46
Ekspert ds. etykiety i dyplomacji dr Irena Kamińska-Radomska radziła, jak składać życzenia noworoczne. O tym, czego sobie życzyć i jak sobie życzyć mówiła gość Polskiego Radia 24.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologie a świąteczne zwyczaje

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 21:10
– Nowe technologie, urządzenia mobilne, czy też portale społecznościowe, wpływają na wiele aspektów naszego życia. Święta Bożego Narodzenia nie są w tym wyjątkiem – mówił w Polskim Radiu 24 Filip Sosnowski z portalu „prezentmarzen.com”.
rozwiń zwiń