X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szacunek – czy jeszcze go do siebie mamy?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 22:45
Coraz częściej mamy do czynienia z „hejtem” i przejawami nietolerancji. Szacunek do drugiego człowieka zastępuje „szacun”. Autorytety zmieniają się w „ekspertów od wszystkiego”. O szacunku dla bliźnich w audycji Kwadratura Kultury mówili dziennikarze Ewa Czaczkowska i Paweł Sito.
Audio
  • 03.01.2017 O szacunku i upadku autorytetów. Goście: dziennikarze Ewa Czaczkowska i Paweł Sito.
Szacunek  czy jeszcze go do siebie mamy?
Foto: flickr.com/Flazingo Photos

Zdaniem Czaczkowskiej, utrata szacunku do drugiego człowieka wynika po części z tego, że nie szanujemy samych siebie. – A powód zasadniczy, to po prostu nasza pycha, która jest źródłem wszystkiego zła – oceniła. Zaznaczyła, że ludziom wydaje się, iż są źródłem wszystkiego. – Że możemy oceniać kto jest dobry, a kto zły – mówiła.

Z utratą szacunku, związany jest również, zdaniem gości, brak autorytetów. – Przez wiele lat dobrze wiedzieliśmy kto jest autorytetem, a potem nastąpiła fala burzenia tej instytucji. To się wiąże z przemianą społeczeństwa liniowego, w sieciowe – wyjaśniał Sito. Dodał, że mamy do czynienia z kryzysem autorytetów i instytucji autorytetu. – Nie za bardzo jest komu apelować do ludzi o szacunek, to nie jest modne – mówił.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/ip

___________________

Data emisji: 03.01.2017

Godzina emisji: 21:33Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak