X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy popkulturowa postać może być obiektem kultu?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 23:00
Co znaczy słowo "ikona" i "kult"? Czy można odnosić je do postaci z popkultury? Gdzie są, o ile są, granice dzielące sferę sacrum i profanum? Gośćmi audycji Kwadratura Kultury byli: Elżbieta Zawistowska - historyk sztuki, Grzegorz Sieczkowski - historyk, publicysta, Filip Memches - krytyk literacki, publicysta.
Audio
  • 23.01.16 Czy obecnie wszystko można uznać za kultowe?
Marylin Monroe - do dziś odkrywana na nowo ikona popkultury.
Marylin Monroe - do dziś odkrywana na nowo ikona popkultury.Foto: ThePixelsFactory / wikipedia

Jak zauważyła Monika Małkowska, przykładem nadużycia i braku taktu może być Matka Boska Częstochowska puszczająca oko na okładce "Wysokich Obcasów". Jej wizerunek otwierający listę "50 wpływowych kobiet w Polsce", nie wywołał jednak większych emocji.

- Problem obrazy uczuć religijnych to skomplikowany temat, bo trudno określić granicę wrażliwości – powiedział Filip Memches. - Okładka mnie nie oburza, ale jest świadectwem sekularyzacji naszej kultury i potraktowania religii w kategorii siły oddziaływania na świadomość społeczną –zauważył.

Zdaniem Grzegorza Sieczkowskiego w redakcjach często brakuje ludzi dowcipnych, stąd pracownikom wydaje się, że nawet prymitywny żart może być śmieszny. – To jest problem współczesnych mediów, gdzie nie ma działów satyrycznych, a dowcipy są skoncentrowane na prymitywnej polityce – powiedział historyk. 

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska.

Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 23.01.16

Godzina emisji: 22.15

Zobacz więcej na temat: Monika Małkowska media
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak