"Kwadratura kultury" o tym, jak wygląda praca dziennikarzy w czasie epidemii
Mira Suchodolska, sekretarz redakcji i publicystka w "Dzienniku Gazeta Prawna" opowiedziała o tym, co najbardziej zmieniło charakter pracy dziennikarzy w czasie izolacji.
2020-06-16, 23:59
Posłuchaj
W mediach nie mówi się o tym, jak w czasie pandemii pracują dziennikarze. Ani czym jest izolacja dla ludzi, których codzienna praca polega na kontaktowaniu się z wieloma osobami.
Mira Suchodolska stwierdziła, że dzięki epidemii dziennikarze nauczyli się lepiej korzystać z narzędzi, które proponuje nowoczesna technologia - z licznych aplikacji i komunikatorów. Podkreśliła, że polubiła rozmowy telefoniczne. - Co prawda nie widzimy się, ale stajemy się bardziej uważni w tych rozmowach, staranni. Wsłuchujemy się w głos rozmówców, śledzimy każde drgnienie, zawahanie. Wiele mnie to nauczyło, jak wyciągać wnioski z tego, co człowiek mówi, ale z tonu w jaki to mówi - stwierdziła dziennikarka.
Odgłosy z tła
Powiązany Artykuł
![Lec.jpg](http://static.prsa.pl/images/ebe93642-169a-4e95-b559-b556c987f319.jpg)
"Stanisław Jerzy Lec krytykował ludzką kondycję". Tomasz Lec o swoim ojcu
Gość audycji przytoczyła również kilka kłopotliwych sytuacji, w których podczas zdalnych wystąpień, rozmów czy egzaminów, w tle pojawiają się odgłosy ich prywatnego życia. Zdaniem Miry Suchodolskiej zbliża to dziennikarzy i ich odbiorców.
W "Kwadraturze kultury" była mowa również o innej "zarazie", która zagraża dziennikarstwu, a także uczeniu młodych adeptów pracy w mediach.
REKLAMA
Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.
***
Audycja: "Kwadratura kultury"
Prowadząca: Monika Małkowska
Gość: Mira Suchodolska
Data emisji: 17.06.2020
REKLAMA
Godzina emisji: 23.35
PR24/st
REKLAMA