Premiera przedstawienia "Ten drugi dom" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie
Bohaterką dramatu Sharra White'a jest Juliana, kobieta po pięćdziesiątce. Błyskotliwa inteligencja to jej największy atut, ale i największe obciążenie. Karierę naukową porzuciła na rzecz posady w firmie farmaceutycznej. Pewnego dnia w czasie prezentacji jej pamięć buntuje się po raz pierwszy. Sharr White opowiadając z brawurą o postępującym przypadku utraty pamięci, równocześnie pokazuje mechanizm wypierania złych doświadczeń uprawiany przez nas wszystkich. O przedstawieniu "Ten drugi dom" mówiła w audycji Na Scenie Agnieszka Lipiec-Wróblewska, reżyserka spektaklu.
2017-03-05, 11:35
Posłuchaj
- Cechy osobowościowe Juliany mają niewiele wspólnego z tym, co się jej przydarza. Jej inteligencja daje jej dość długo poczucie władzy nad rzeczywistością. W sztuce dużo się dzieje, jest napisana z poziomu podświadomości, dlatego nie ma klasycznego przebiegu fabularnego. Można sobie wyobrazić, że to wszystko odbywa się w głowie Juliany – powiedziała Agnieszka Lipiec-Wróblewska.
Rozmówczyni Polskiego Radia 24 zdradziła również, że emocje, które są podstawą pracy w teatrze, mogą być też przeszkodą.- W pewnej chwili zdałam sobie sprawę, że emocjonalny stosunek do pracy jest kijem, który ma dwa końce. To znaczy, że z jednej strony jest dobry, ponieważ emocje są energia, które można dać innym i sobie. Z drugiej strony emocje mogą zabijać, ponieważ często pod ich wpływem nie potrafię znaleźć wspólnego języka z aktorem, rozczytać tekstu. Pracuje nad tym, by swojej wrażliwości emocjonalnej nie zgubić, ale jednocześnie przystopować emocje – wspominała Lipiec-Wróblewska.
Premiera miała miejsce 3. marca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Więcej w całej audycji.
REKLAMA
Gospodarzem programu była Katarzyna Oklińska.
Polskie Radio 24/kk
----------------------------
Data emisji: 05.03.2017
Godzina emisji: 11.16
Na Scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
REKLAMA
REKLAMA