„Tajemnica skarbu Ala Capone”, czyli gangsterski świat lat 20.

Świat gangsterów, prohibicji, zawodowego bosku, i jazzu. A także szalonej muzyki, ogromnych pieniędzy, szybkich samochodów oraz wyzwolonych kobiet. O „Tajemnicy skarbu Ala Capone”, trzeciej części cyklu "Śmierć frajerom" mówił jej autor Grzegorz Kalinowski w audycji Warto Czytać.

2017-01-15, 14:33

„Tajemnica skarbu Ala Capone”, czyli gangsterski świat lat 20.
Grzegorz Kalinowski/fot.PR24/MS

Posłuchaj

15.01.2017 O książce „Tajemnica skarbu Ala Capone”. Gość: Grzegorz Kalinowski, autor
+
Dodaj do playlisty

Jak mówił autor, tym razem splot różnych wydarzeń sprawia, że bohater trafia do Chicago. Kluczowe sceny rozgrywają się jednak w Warszawie – rodzinnym mieście Heńka. – Wrócił do Warszawy, ale zrozumiał, że to nie pępek świata, tylko takie miejsce, które kocha się dlatego, że jest moje, a nie szczególnie piękne – tłumaczył autor.

Historia toczy się w latach 20., bo – zdaniem Kalinowskiego – jest zapotrzebowanie na coś, co pokazuje życie w dawnych czasach. – To wzbogaca. Jesteśmy miastem aspirującym, podobnie jak dawni warszawiacy, którzy dążyli do świata z pocztówek, chcieli mieszkać w Śródmieściu. Nie każdemu to było dane – mówił.

Grzegorz Kalinowski wyjaśniał, że jego bohater to początkowo „taki Marek Piegus, tylko bardziej zaawansowany”. – Potem stał się dorosłym facetem, który zmienia się, dojrzewa, jak każdy z nas – ocenił. Dodał, że książka jest dobrym materiałem na film akcji, jednak „w polskich warunkach nigdy nie wejdzie do realizacji, bo jest z drogi”.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Gospodarzem programu była Luiza Bebłot.  

Polskie Radio 24/ip

Warto czytać w Polskim Radiu 24 -wszystkie audycje

_____________________  

REKLAMA

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 14:15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej