more_horiz

"Protestują ci, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 15:10
Mechaniczne uszkodzenia mózgu, zatrucie spalinami czy porażenia prądem, to tylko niektóre metody uboju zwierząt wciąż dopuszczane przez polskie prawo. O projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Mucha (Gazeta Polska Codziennie) i Grzegorz Puda, poseł PiS.
Audio
  • 20.12.17 „Protestują ci, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt”
  • 20.12.17 Grzegorz Puda o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Projekt nowelizacji przewiduje m.in. wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer, a także zakaz uboju rytualnego. Budzi to jednak opór hodowców i organizacji rolniczych, które zapowiadają protesty w Warszawie. Jak poinformował Wojciech Mucha, skala tych protestów nie jest jednak bardzo duża. - Uczestniczą w nich ludzie, którzy zarabiają pieniądza na uśmiercaniu zwierząt – dodał dziennikarz.

Aspekt hodowli zwierząt futerkowych jest częścią szerszej ustawy, która jest proponowana przez posłów PiS. - W dużej mierze cywilizuje ona wreszcie traktowanie zwierząt w Polsce – zaznaczył Wojciech Mucha.

W ustawie mowa jest m.in. o zakazie uboju rytualnego, poprawie losu psów trzymanych na łańcuchach czy zakazie wykorzystywania zwierząt do celów cyrkowych czy żebraczych. - Pozostaje zapytać, dlaczego dopiero teraz zajmujemy się tym tematem, choć zawsze lepiej późno, niż wcale – dodał gość audycji.

O projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt mówił również w Polskim Radiu 24, Grzegorz Puda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gospodarzem audycji był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 20.12.17

Godzina emisji: 14.45

Zobacz także

Zobacz także