X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sławomir Mazurek: minister środowiska z Niemiec zdziwiły pasieki na dachu ministerstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 15:42
- Polska cały czas jest liderem nie tylko jeśli chodzi o produkcję miodu, ale też zachowanie bioróżnorodności w tej części Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska mówił o "Wielkim Dniu Pszczoły", który dzisiaj obchodzimy.
Audio
  • 08.08.19 Sławomir Mazurek: Polska jest liderem w produkcji miodu i w bioróżnorodności
Wiceminister Środowiska Sławomir Mazurek
Wiceminister Środowiska Sławomir MazurekFoto: twitter.com/SlawekMazurek

Eksperci do spraw środowiska pozostają zgodni co do potrzeby dbania o pszczoły i inne zapylacze. Owady zapylające rośliny są niezwykle istotne dla rozwoju bioróżnorodności i przetrwania wielu roślin i drzew.

W związku z obchodzonym dziś "Wielkim Dniem Pszczoły" w Polskim Radiu 24 gościł podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Sławomir Mazurek. O tym, jak dbać o te owady oraz o zagrożeniach związanych z ich chorobami rozmawiał z nim Antoni Trzmiel.

Polska wciąż jest liderem w produkcji miodu

Program "Stop suszy". Sergiusz Kieruzel: sytuacja wodna jest poważna
susza 1.jpg
Program "Stop suszy". Sergiusz Kieruzel: sytuacja wodna jest poważna

Minister Mazurek zwrócił uwagę na obecną sytuację Polski pod kątem funkcjonowania pszczół i produkcji miodu. Zaznaczył, że w kraju wciąż owady mają się dobrze, a ze względu na dużą bioróżnorodność nie trzeba się na razie obawiać o ich sytuację.

Podkreślił jednak, że nie oznacza to spoczywania na laurach. Wiceminister wyjaśnił, że między Polską a innymi krajami twa regularna współpraca także na polu dbania i rozwoju środowiska, także ze względu na pszczoły, które są niezbędne do owocowania drzew i rozwoju rolnictwa.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Pszczoły miodne i dzikie, wszystkie pracowite i potrzebne

- Polska cały czas jest liderem nie tylko jeśli chodzi o produkcję miodu, ale też zachowanie bioróżnorodności w tej części Europy. Nasze pszczoły mają się dobrze, ale rozmawiamy z naszymi partnerami z Unii Europejskiej. Szczególnie ten temat zawsze jest podejmowany w trakcie spotkań z niemieckim ministrem środowiska. Zaczęło się od takiego prezentu - miodu z dachu Ministerstwa Środowiska, co wzbudziło u pani minister z Niemiec zdziwienie, że taki miód mamy, i że pasieka na dachu Ministerstwa Środowiska funkcjonuje i ma się dobrze - opowiadał Sławomir Mazurek.

Dopytywany przez prowadzącego audycję minister doprecyzował, że na dachu hodowane są pszczoły, jednak ze względu na bogate środowiskowo otoczenie z pewnością pojawiają się tam także trzmiele.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 08.08.2019

Godzina emisji: 15:07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez pszczół nie byłoby nie tylko miodu, ale i wydajnego i zdrowego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:24
Rozpoczął się sezon na miód. Ale oprócz miodu ważne są pszczoły – bez ich pracy nie ma mowy o rolnictwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa zapowiada wsparcie dla pszczelarzy z funduszu promocji rzepaku i roślin białkowych

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 11:36
Jeszcze przed żniwami przyjmiemy ustawę o nowym funduszu promocji rzepaku i roślin białkowych - zapowiedział w sobotę minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że spora część tego funduszu trafi do pszczelarzy.
rozwiń zwiń