X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Kolanko: tylko silne państwo może radzić sobie z kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 19:35
- Nie będzie już trendu na prywatyzację instytucji bo Polacy widzą, że w kryzysie musi działać silne państwo - mówił w Polskim Radiu 24 red Michał Kolanko.
Audio
  • M. Kolanko o polityce i koronawirusie ("Gorący temat")
Michał Kolanko
Michał KolankoFoto: fot.PR24/MS

Gość PR24 mówiąc o sytuacji wokół koronawirusa zauważył, że tylko mocne i dobrze zorganizowane państwo może reagować na problem kryzysowy i to unaocznia obywatelom obecna sytuacja.

- Chodzi np. o silną służbę zdrowia, która jest w gestii władzy centralnej, ale samorządowcy też muszą sobie radzić i widać, że robią to lepiej lub gorzej. Samorząd też musi być silny, a spór pomiędzy centralizmem a decentralizmem, nie ma większego znaczenia i nie będzie miał przez kolejne miesiąca - mówił dziennikarz.

"Wraca solidarność"

Chwila kryzysu, jak dodał, to moment w którym uwidaczniają się różne rzeczy np. to jak wyglądają nasze więzi, wraca solidarność i troska.

1200_Morawiecki_TT.jpg
"Umożliwiamy Polakom powroty do Polski". Premier ogłosił operację #LotDoDomu

- Potrzebna jest jednak interwencja państwa w dziedzinie gospodarki. Rząd szykuje swoje propozycje i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz już o nich wspominała. Ciekawą propozycją jest pomysł prezydenta Wrocławia, który zaproponował ułatwienia dla tych firm, które lokale wynajmują od miasta. Na pewno potrzebna jest więc pomoc gastronomii, która objęta jest obostrzeniami i nie zarobi tyle ile zawsze – zauważył gość PR24.

"Punkt zwrotny"

Powiedział też, że epidemia koronawirusa może wiele zmienić w polskiej polityce także w sytuacji wyborczej. - Pytanie kto i jak zagospodaruje tę rzeczywistość po koronawirusie. To będzie punkt zwrotny dla polityki i biznesu. Na pewno minister zdrowia Łukasz Szumowski, który dobrze radzi sobie z kryzysem, będzie oceniany po tym jak epidemia się skończy - mówił Michał Kolanko.

Odnosząc się do tego czy termin wyborów prezydenckich jest zagrożony, powiedział iż "zdecydują o tym czynniki świata rzeczywistego, jeśli liczba chorych wzrośnie, ale nie będzie wywoływała takich skutków jak we Włoszech, to nie wiadomo czy wybory z 10 maja zostaną przełożone na jesień". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * * *

Audycja: "Gorący temat"

Prowadzi: Piotr Wąż

Gość: Michał Kolanko (dziennikarz, dziennik "Rzeczpospolita")

Data emisji: 14.03.2020

Godzina emisji: 17.33


PR24/jj

Czytaj także

Rzecznik PSL: rolą opozycji jest teraz wspieranie rządu, a nie sianie paniki i plotek

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:29
- Teraz politycy są od tego, żeby działać, żeby się wreszcie zastanowić, jakie wnioski wnieść do ustaw antykryzysowych, gdzie szukać środków, jak ulżyć pracownikom i pracodawcom i skąd te środki przesunąć. Oby politycy wzięli sobie ten apel do serca, a nie skupiali się na politycznej wojnie - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik MS: do końca marca odwołanych jest większość rozpraw w sądach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 16:05
- Odwołane są te wokandy, które nie są pilne - mówił w Polskim Radiu 24 rzeczniczka ministerstwa sprawiedliwości, Agnieszka Borowska.
rozwiń zwiń