more_horiz

Dr Andrzej Anusz: w polityce mamy stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 17:00
- Już teraz widać, że zyskują politycy, którzy bezpośrednio uczestniczą w walce z koronawirusem - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Audio
  • A. Anusz o sytuacji politycznej w obliczu koronawirusa ("Gorący temat")
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Gość PR24 powiedział, że formalnie nie mamy stanu wyjątkowego, ale jeśli zostanie wprowadzony, wybory prezydenckie zostaną przesunięte. - Natomiast na pewno mamy stan wyjątkowy w polityce - zauważył.

"Zyskuje partia rządząca"

mid-20313144 (1).jpg
Nowe zachorowania. Bilans zakażeń koronawirusem - 119 przypadków

Odnosząc się do najnowszego sondażu IBRIS na temat zaufania do polityków, w którym ponad 40 proc. Polaków ufa ministrowi Zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu, który w tym sondażu ustępuje tylko prezydentowi Andrzejowi Dudzie, gość PR24 powiedział iż "to świadczy o tym, że zyskują politycy którzy bezpośrednio uczestniczą w walce z koronawirusem" - Walka ta promuje polityków, którzy w tej sytuacji są na pierwszej linii frontu – dodał.

Komentując fakt iż we Francji mimo koronawirusa i przypadków śmiertelnych z nim związanych, odbywają się wybory samorządowe ekspert powiedział, że "kwestie związane z organizacją wyborów jest mieszanką różnych elementów, ale we Francji cała kampania wyborcza praktycznie się odbyła".

"Skuteczność będzie oceniana"

- W Polsce widać postulaty opozycji, by wybory prezydenckie przełożyć i trzeba by decyzję o tym podjąć szybko, by wyjść z zarzutów iż została ona podjęta z czystej kalkulacji politycznej – dodał Andrzej Anusz i podkreślił, że "skuteczność walki z epidemią to będzie główny probierz ocenny partii rządzącej".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * * *

Audycja: "Gorący temat"

Prowadzi: Piotr Wąż

Gość: Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 15.03.2020

Godzina emisji: 15.06


PR24/jj

Zobacz także

Zobacz także