X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne dwa przypadki koronawirusa. Liczba zakażeń wzrosła do 125

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 21:30
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę późnym wieczorem o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie potwierdzono go dotychczas u 125 osób, trzy z nich zmarły. Dwa nowe przypadki dotyczą osób z Wrocławia i Szczecina.
Powzięte środki ostrożności mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce
Powzięte środki ostrożności mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w PolsceFoto: PAP/Aleksander Koźmiński
  • Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARC-CoV-2 w Polsce
  • Obie kobiety czują się dobrze - informuje resort zdrowia
  • Jedna z zarażonych kobiet trafiła do szpitala we Wrocławiu, druga - w Szczecinie
  • W sumie w Polsce zakażonych koronawirusem jest już 125 osób
  • Na chorobę COVID-19 wywoływaną drobnoustrojem zmarły w Polsce trzy osoby

PAP Mateusz Morawiecki 7 1200.jpg
"Wprowadzone rozwiązania niekomfortowe, ale konieczne". Premier o koronawirusie

Resort podaje, że wszyscy pacjenci są w stanie dobrym.

Przebywającą w szczecińskim szpitalu jest kobieta w średnim wieku. To szósta osoba ze stwierdzonym koronawirusem w Zachodniopomorskiem.

Pacjentka trafiła do wrocławskiego szpitala z Legnicy

Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Tomasz Kozieł poinformował, że pacjentka została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym – jedną z 19 jednoimiennych placówek, które zostały przygotowane do przyjmowania pacjentów z koronawirusem.

Ta pacjentka trafiła na SOR legnickiego szpitala już w sobotę i była już raz przewieziona to szpitala we Wrocławiu, gdzie wstępnie wykluczono zakażenie. Pacjentka powróciła karetką do szpitala w Legnicy, ale na wszelki wypadek była izolowana w innej części tej placówki.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Sprawdź, punkt po punkcie, co to oznacza

- Pracownicy SOR, którzy mieli kontakt z tą pacjentką pozostają w domowej kwarantannie i są do dyspozycji służb sanitarnych, które zdecydują o dalszym postępowaniu - powiedział Kozieł.

Sumaryczny bilans zakażeń

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 125, w tym trzy zakażone osoby zmarły.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Pierwszy zgon odnotowano 12 marca, zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna, a 14 marca 66-letni mężczyzna hospitalizowany w Lublinie. Szef GIS Jarosław Pinkas informował w sobotę, że jest 13 ozdrowieńców; tym terminem medycznym określa się osoby, u których ustąpiły objawy choroby zakaźnej.

Stan zagrożenia epidemicznego

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Lot do domu". Kolejne maszyny przywiozą Polaków do kraju

Wcześniej zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca.

PAP/IAR/agkm, paw, dn


Jak się chronić przed koronawirusem (PAP) Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)


Czytaj także

Szef MSWiA: przywracamy kontrolę granic, w dużej mierze będą zamknięte dla cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 20:00
Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że od północy z soboty na niedzielę rząd wprowadza przywrócenie kontroli na wszystkich granicach oraz daleko idące ograniczenia w możliwości przekraczania polskich granic przez cudzoziemców. Działać będą tylko wybrane przejścia graniczne. Dwa rozporządzenia w tej sprawie zostaną opublikowane w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 osoby zmarły, 111 zakażonych. Dotychczasowy bilans koronawirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 19:25
Ministerstwo Zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce zanotowano dotychczas 111 przypadków. Trzy zakażone osoby zmarły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Umożliwiamy Polakom powroty do Polski". Premier ogłosił program "LOT do domu"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 18:44
- Państwo polskie dopomoże w powrocie obywatelom na terytorium Rzeczpospolitej - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował, że odbędą się zaplanowane loty czarterowe do kraju oraz zostaną zorganizowane dodatkowe loty PLL LOT z niektórych państw, na które będzie można się zapisać, a cena biletu będzie zryczałtowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes LOT: będziemy realizować program powrotu Polaków do kraju. Pierwsze loty już w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 19:23
- Mamy nadzieję, że pierwsze loty czarterowe w formule #LotDoDomu polecą już w niedzielę - zapowiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Program #LotDoDomu, który ma pomóc rodakom powrócić do kraju w sytuacji, gdy rejsy komercyjne zostały zawieszone, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapotrzebowanie będzie można zgłaszać na stronie internetowej przygotowanej przez LOT.
rozwiń zwiń