more_horiz

Wypowiedź Rafała Trzaskowskiego na temat CPK. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 13:00
– Rafał Trzaskowski wskazał kolejną dziedzinę, o której nie ma pojęcia – ocenił Miłosz Lodowski z portalu rebelya.pl. Wiele dyskusji wzbudziły słowa kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, który uznał, że w Polsce nie jest potrzebny Centralny Port Komunikacyjny, bo Niemcy budują w Berlinie inne duże lotnisko.
Audio
  • 02.06.18 Miłosz Lodowski: Dla Rafała Trzaskowskiego największą metropolią są Niemcy
Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Warszawy
Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta WarszawyFoto: RAFAŁ OLEKSIEWICZ/REPORTER

Miłosz Lodowski zauważył, że swoimi słowami Rafał Trzaskowski pokazał, że nie dysponuje także zmysłem propaństwowym i dla niego najważniejszym interesem jest interes Niemiec. Zdaniem publicysty, Polaka nie powinno tak bardzo zajmować to, co powstaje za naszą zachodnią granica, ale czy w Polsce jest możliwość transportu tylu pasażerów, by być konkurencją dla innych krajów.

– Polak powinien zastanawiać się nad tym, czy nasze państwo będzie mogło na tym zarobić. Lotnisko Chopina zaczyna się powoli zatykać. Za niedługo dojdzie do maksimum swojej przepustowości. Co będzie wtedy? Należy być przygotowanym na taką sytuację. Temu ma służyć CPK. Jeśli pod względem infrastrukturalnym zapewni się właściwą komunikację do Baranowa, gdzie ma powstać inwestycja, to moim zdaniem będzie to znakomita propozycja – dodał.

W wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego Maciej Kożuszek z „Gazety Polskiej Codziennie” dopatruje się wpływu mentalności Platformy Obywatelskiej, która odradza walkę o polski interes z powodu domniemanej siły innych graczy na politycznej mapie Europy.

– Dla przedstawicieli tej partii ważne są pieniądze z funduszu spójności. W ich zamian mogą nie przeciwstawiać się Niemcom. Krytykowanie pomysłu na CPK jest udawaniem, że w naszym kraju nie ma problemu infrastrukturalnego i komunikacyjnego. Jesteśmy daleko od jego rozwiązania – wskazał gość Polskiego Radia 24.

Ponadto w audycji komentarze do innych ważnych wydarzeń z polskiej sceny politycznej.

„Podsumowanie Tygodnia” prowadził Krzysztof Kossowski.

Polskie Radio 24/db

____________________ 

Podsumowanie Tygodnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 02.06.18

Godzina emisji: 10:06

 Zobacz także

Zobacz także