X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Szewczak: budżet UE w takim kształcie na pewno nie przejdzie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 16:30
Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcia wynoszące ponad 20 proc. oznaczają, że do Polski trafi blisko 19,5 mld euro mniej niż obecnie. O propozycji nowego budżetu UE mówił w audycji Rozmowa PR24 poseł PiS Janusz Szewczak.
Audio
  • 01.06.2018 Janusz Szewczak: „Ten budżet w takim kształcie na pewno nie przejdzie”.
Janusz Szewczak
Janusz SzewczakFoto: PR24/MS

W nowym projekcie budżetu Unii Europejskiej Czechom, Estonii, Litwie, Malcie i Węgrom przypadło o 24 proc. środków mniej; Polsce o 23,3 proc., Słowacji o 21,7 proc. Środki dla Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Luksemburgu i Szwecji mają pozostać bez zmian. O 8 proc. więcej ma dostać Bułgaria, Grecja i Rumunia, o 6,4 proc. Włochy zaś Finlandia o 5,1 proc., a Hiszpania o 5 proc.

Według Janusza Szewczaka KE karze kraje Europy Środkowo-Wschodniej za sukces gospodarczy. - Nie sądzę, by te propozycje były ostateczne. Najprawdopodobniej o budżecie będzie decydować nowa Komisja Europejska. Nie można zabierać biedniejszym i dawać bogatszym. Ten budżet łamie postanowienia traktatowe o solidarności, swobodzie przepływu ludzi, kapitału. To dowód poważnej choroby unijnej biurokracji. Tak nieuczciwe cięcia są bezprawne. Nie może być tak, że będziemy dokładać do krajów strefy euro, ponieważ mają kłopoty – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem posła PiS w perspektywie 2027 roku Polska może być płatnikiem netto. – Były już takie lata, że byliśmy płatnikiem netto w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego, gdy nie spływały pieniądze z unijnych funduszy, tylko nadchodziły one dużo później. Bardzo szybko rozwijamy się i gonimy UE. Nierówności w dopłatach bezpośrednich dla rolników też są niesprawiedliwe. Ten budżet w takim kształcie na pewno nie przejdzie – mówił Szewczak.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/cd

______________________

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 01.06.2018

Godzina emisji: 16:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska już płaci za sukces gospodarczy". Eksperci w PR24 o propozycji nowego budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 12:09
Goście Polskiego Radia 24: Kazimierz Krupa (Kancelaria DrawBridge), Cezary Mech - były wiceminister finansów i Mateusz Walewski (Bank Gospodarstwa Krajowego) w audycji Rządy pieniądza apelowali o twarde negocjacje z Brukselą w sprawie propozycji nowego budżetu Unii Europejskiej. Warszawa w nowym budżecie na lata 2021-2027 może otrzymać na politykę spójności około 64 miliardów euro, czyli prawie o 20 miliardów euro mniej niż obecnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej pieniędzy dla Polski z UE? "Mecz budżetowy trwa"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 13:33
– Ostateczne decyzje zapadną za dwa lata. Cały czas mecz budżetowy trwa – powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do negocjacji dotyczących kolejnego budżetu UE, na lata 2021-2027.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska proponuje okrojony budżet UE na rolnictwo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:04
Zmniejszenie środków na Wspólną Politykę Rolną o 5 proc. w ramach nowego, okrojonego budżetu zaproponowała w piątek Komisja Europejska. Dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników, liczone w cenach bieżących, mają się zmniejszyć nieznacznie, o ok. 1 proc. O propozycjach cięć w nowym budżecie UE mówił w audycji Północ-Południe europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
rozwiń zwiń