more_horiz

Paweł Szefernaker: PO chce cofnąć wszystko, co zrobiło PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 17:54
- Rafał Trzaskowski mówi, że uchwała o bonifikacie przed wyborami była błędem rozdawnictwa. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ci, którzy aspirują do przejęcia władzy kłamią, by po wyborach wrócić do tego, co było przed 2015 rokiem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Szefernaker.
Audio
Paweł Szefernaker
Paweł Szefernaker Foto: PR24/AK

Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksymalnie 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS. W połowie października przed wyborami samorządowymi, rada miasta przyjęła uchwałę ustalającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat.

Według Pawła Szefernakera, aspirująca do przejęcia władzy Platforma Obywatelska może podobnie postępować także w innych przypadkach. Jak wyjaśniał, może kłamać, aby po wyborach wrócić do rozwiązań sprzed 2015 roku. - Wyobrażam sobie, że to samo powiedzą dzień po wygranych wyborach parlamentarnych - zabiorą 500 plus, zwiększą wiek emerytalny, zmniejszą płacę minimalną, bo uznają to za "błąd rozdawnictwa" – powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Jego zdaniem warszawiacy na własnej skórze przekonują się jak wygląda realizacja obietnic z kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. - PO nie ma programu dla Polski. Propozycja jest taka, by cofnąć wszystko to, co PiS zrobiło. Dzięki programowi PiS Polakom zaczęło się żyć lepiej – podkreślił gość PR24.

Projekt uchwały w sprawie obniżenia bonifikaty wniósł na sesję rady miasta wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. W głosowaniu uchwałę poparło 38 radnych, 19 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 17.15

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem