X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ks. Mariusz Bigiel: procesja Bożego Ciała jest triumfalnym marszem zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 16:40
- Procesja Bożego Ciała nie zastępuje udziału we mszy świętej. Ona jest po prostu triumfalnym marszem zwycięstwa i pochodem zmartwychwstałego - powiedział w Polskim Radiu 24 jezuita ks. Mariusz Bigiel.
Audio
  • 20.06.19 Rozmowa PR24. Ks. Mariusz Bigiel o święcie Bożego Ciała
o. Mariusz Bigiel
o. Mariusz BigielFoto: PR24/DB

Boże Ciało to jedno z najbardziej uroczystych świąt katolickich. Zostało ustanowione po objawieniach Julianny z Cornillon (1193-1258) z Francji. W 1209 r. wielokrotnie ukazywała się jej jasna tarcza księżyca z zarysowaną na jego tle ciemną plamą. Zinterpretowano to, jako znak, że wśród świąt kościelnych brakuje dnia poświęconego Najświętszemu Sakramentowi.

Czytaj więcej
Shutterstock Boże Ciało adoracja 1200.jpg
Uroczystość Bożego Ciała. Ulicami miast i wsi przejdą procesje wiernych

- Procesja Bożego Ciała ma nam przypomnieć, że rzeczywistość naszego życia jest kompatybilna z tym co dzieje się w świątyni. Ma to nam uświadomić, że Kościół nie jest miejscem, w którym odłączamy się od rzeczywistości - zaznaczył ks. Mariusz Bigiel. Duchowny zauważył również, że procesja Bożego Ciała jest bardzo silnie zakorzeniona w polskiej tradycji narodowej. - To święto na długo wyprzedziło pochód pierwszomajowy i współczesne marsze obrazoburcze - dodał.

Gość PR24 podkreślił też, że każda liturgia jest uaktualnieniem i przeżyciem na nowo jakiegoś wydarzenia zbawczego. - Kiedy adorujemy Najświętszy Sakrament to de facto adorujemy Jezusa Chrystusa, który uobecnia jakieś wydarzenie ze swojego życia. Na tym polega cała istota naszej modlitwy - stwierdził ks. Mariusz Bigiel.

Czytaj więcej
rytel andrianik 1200 tt.JPG
Ks. Paweł Rytel-Andrianik: akcja #Procesja to budowanie wspólnoty w internecie

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: specjalny rozkład komunikacji na Boże Ciało. Sprawdź, co się zmienia

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 10:15
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zmienia rozkład jazdy autobusów, tramwajów i SKM na Boże Ciało i piątek 21 czerwca. W czwartek komunikacja będzie działać według rozkładu świątecznego, dzień później będzie obowiązywać zmodyfikowany rozkład sobotni i niektóre linie będą na przystanki podjeżdżały częściej.
rozwiń zwiń