more_horiz

Małgorzata Gosiewska: nie przewidujemy żadnych zmian w temacie obsady stanowiska premiera

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 08:53
- Robimy swoje, przekonujemy Polaków, rozmawiamy i jeździmy w teren. Staramy się jak najlepiej realizować składane propozycje, a także służyć obywatelom. (…) Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych zmian w temacie obsady stanowiska premiera - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 19.09.19 Małgorzata Gosiewska: na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych zmian w zakresie stanowiska premiera.

Małgorzata Kidawa-Błońska została zaprezentowana jako oficjalna kandydatka na premiera w przypadku ewentualnej wygranej Koalicji Obywatelskiej na premiera. Do tej pory osoby do tego stanowiska nie wskazał obóz Zjednoczonej Prawicy. W przestrzeni publicznej pojawiły się pytania dotyczące możliwej kandydatury lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Nie mamy problemu z wyborem kandydata. Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych zmian – zaznaczyła Małgorzata Gosiewska.

pap kidawa 1200.jpg
Andrzej Stankiewicz z Onet: projekt "Kidawa na premiera" jest niekonsekwentny

Twarz Kidawy twarzą Schetyny

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 skomentowała również decyzję kierownictwa Platformy Obywatelskiej o tym, by to Małgorzata Kidawa-Błońska, a nie przewodniczący partii Grzegorz Schetyna, była kandydatką na premiera.

– Powiedzmy sobie szczerze. "Twarzą" pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest tak naprawdę twarz Grzegorza Schetyny. To cały czas ta sama Platforma i tylko pewna kosmetyka, która kompletnie niczego nie zmienia. Pani marszałek nie odcięła się ani od farm trolli, które funkcjonowały i funkcjonują w PO, ani od pewnych nieładnych wypowiedzi w debacie publicznej - stwierdziła Małgorzata Gosiewska, "trójka" na warszawskiej liście PiS w wyborach parlamentarnych.

Po stronie PO "pustka i wyciek pomyj w internecie"

Wicemarszałek Sejmu przyznała, że środowisko polityczne, z którym jest związana, prowadzi kampanię wyborczą, pokazując swój program, plan dla Polski, a także nie zgadzając się na brutalizację języka politycznego. Podkreśliła, że merytorycznej dyskusji brakuje ze strony tzw. totalnej opozycji.

Konwencja PiS PAP-1200.jpg
Prof. Mieczysław Ryba: w tej kampanii chodzi o wiarygodność. To PiS nadaje ton

- Po stronie PO nie ma programu, jest pustka i wyciek ścieków, pomyj w internecie, takich jakie poszły Wisłą do Bałtyku. My robimy swoje, przekonujemy Polaków, rozmawiamy i jeździmy w teren. Staramy się jak najlepiej realizować składane propozycje, a także służyć obywatelom. Chcemy pokazać kompletnie inne podejście do polityki - zaznaczyła.

Z Małgorzatą Gosiewską rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 7:36

Zobacz także

Zobacz także