X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wybory przewodniczącego PO. Poncyljusz: Grodzki jest trzecią twarzą polityki w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 18:56
- Tomasz Grodzki od momentu wyboru na marszałka Senatu jest tak naprawdę drugą, trzecią twarzą polityki w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska).
Audio
  • Paweł Poncyljusz o wyborach przewodniczącego PO ("Rozmowa PR24")

Wielkimi krokami zbliżają się wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O stanowisko ubiega się sześcioro kandydatów. Tymczasem Paweł Poncyljusz komentował obecną sytuację PO i kreślił scenariusz startu w tych wyborach zupełnie innego kandydata.

pap grodzki 1200.jpg
Prezydent spotkał się z marszałkiem Senatu. Tematem zmiany w sądownictwie

Kto będzie przewodniczącym PO?

Paweł Poncyljusz stwierdził, że - słuchając rozmów kolegów z Koalicji Obywatelskiej - najczęściej słyszy nazwiska Borysa Budki i - popieranego przez Grzegorza Schetynę - Tomasza Siemoniaka. Tymczasem, jak stwierdził, w PO wyklarowała się zupełnie nowa twarz, która ma ogromne znaczenie na krajowej scenie politycznej. I nie jest nią żaden z kandydatów na szefa PO.

- Niewątpliwie Tomasz Grodzki od momentu, kiedy został wybrany marszałkiem Senatu, jest tak naprawdę drugą, trzecią twarzą polityki w Polsce. Nie pierwszą, bo wiadomo, że jest premier, a jeśli chodzi o Platformę, to myślę, że drugą po przewodniczącym - dziś jest to Grzegorz Schetyna - powiedział Paweł Poncyljusz.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kidawa-Błońska: każdy przyzwoity człowiek powinien wspierać marszałka Senatu

Podkreślił także, że osobiście postulował, by to Tomasz Grodzki był kandydatem PO na prezydenta, ów jednak nie był zainteresowany ubieganiem się o to stanowisko.

Adrian Klarenbach zapytał gościa PR24, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym wszyscy kandydaci na przewodniczącego partii rezygnują i wskazują Tomasza Grodzkiego.

- Pierwszym zainteresowanym musi być Tomasz Grodzki. Musiałby chcieć wziąć odpowiedzialność za partię. Nie wiem, czy on dziś jest na to gotowy, bo rządzenie partią, to jest ucieranie różnego rodzaju lokalnych konfliktów, układanie różnego rodzaju rzeczy. Nie wiem, czy Tomasz Grodzki ma takie cechy osobowe, takie, jak ma Grzegorz Schetyna. On siada i rozmawia o tym, co się dzieje na Podkarpaciu, a co na Lubelszczyźnie - mówił polityk KO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 15.01.2020
Godzina emisji: 17.36

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anusz: marszałek Grodzki próbuje kreować nowy ośrodek polityki zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 12:56
- W konstytucji jest jasno napisane: politykę zagraniczną prowadzi rząd, a państwo za granicą reprezentuje prezydent. Odnoszę wrażenie, że marszałek Grodzki bardziej chce się "rozepchnąć". Jest próba kreowania nowego ośrodka polityki zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duklanowski: uczciwa kobieta musiała się upokorzyć i dać pieniądze Grodzkiemu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 12:00
- To kolejna osoba, która potwierdza tezę, że w szczecińskim szpitalu istniał cały system przyjmowania korzyści majątkowych - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Radia Szczecin Tomasz Duklanowski. - W relacjach kilku osób przewija się postać "lekarza naganiacza z metra ciętego" - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostawia PO w nienajlepszej kondycji". Zdrojewski krytykuje Schetynę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 11:53
- Grzegorz Schetyna zostawia Platformę Obywatelską osłabioną ilościowo, zostawia także formację, w której zakłócono wewnętrzną komunikację oraz naturalne awanse - powiedział senator Bogdan Zdrojewski, który kandyduje na szefa Platformy Obywatelskiej. Zwrócił uwagę, że startował on w momencie, kiedy PO miała bardzo silną konkurencję w postaci Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec jedności opozycji w Senacie? Niespodzianka w głosowaniu ws. KRS

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 12:19
Senat nie przychylił się do wniosku Koalicji Obywatelskiej o przełożenie na kolejne posiedzenie wyboru senackich przedstawicieli do Krajowej Rady Sądownictwa. W głosowaniu nad tym punktem padł remis 49 do 49, ponieważ stanowisko PiS poparli senatorowie niezależni. Czy to zapowiedź końca jedności opozycji w Senacie?
rozwiń zwiń