X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Soboń: naszym zdaniem jest zapewnić Polakom bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 17:23
- Wprowadziliśmy nadzwyczajne rozwiązania, jesteśmy przygotowani do tego, aby Polacy wymagający hospitalizacji i kwarantanny otrzymali ją niezależnie od sytuacji - zapewniał w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. 
Audio
  • Artur Soboń o pandemii koronawirusa (Rozmowa PR24)
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 411, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 33 osób. W wyniku COVID-19 umarło 5 pacjentów. Nowe przypadki zakażenia dotyczą 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Polacy wykazują się wielką odpowiedzialnością. - Podporządkowali się reżimowi i dyscyplinie. Prosiliśmy i apelowaliśmy o to. Chodzi o to, by robić wszystko to, co do nas należy. Próbować ograniczyć swoją działalność, zostać w domach, nie narażać siebie i swoich bliskich. Do rządzących należy natomiast organizacja systemu funkcjonowania państwa, by zapewnić Polakom bezpieczeństwo, w tym funkcjonowanie gospodarki - powiedział Artur Soboń.   

"Wszystkie ręce na pokład"

Artur Soboń mówił, że jest umiarkowanym optymistą. - Spółki skarbu państwa wspierają walkę z koronawirusem na wszystkie możliwe sposoby. Uruchomiły środki na zakup sprzętu, testów, pomoc szpitalom. Każda ze spółek wyjęła z kieszeni miliony złotych i przekazała je sztabom kryzysowym. Niektóre uruchomiły specjalne linie produkcyjne, na przykład PKN Orlen i KGHM. Wszystkie ręce na pokład. Nie ma dziś spółki, która w pierwszej kolejności nie myślałaby o swoich pracownikach i obowiązkach wobec społeczności w ogóle - tłumaczył. 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że Polska posiada aktywa, które mogą wspierać państwo w kryzysie. - Od 2015 roku rząd Zjednoczonej Prawicy nie ma w dochodach ani jednej złotówki z prywatyzacji spółek skarbu państwa. Uzdrowiliśmy system bankowy, odkupiliśmy z rąk prywatnych to, co jest strategiczne dla gospodarki. Dziś widać, że było to potrzebne. Wydaje się, że gospodarki, które mają wyższy udział przemysłu, będą mogły łatwiej odbudować swój potencjał niż te, które zainwestowały w usługi - podkreślił Artur Soboń.

rpp12.jpg
Prof. Grażyna Ancyparowicz: rząd podjął szereg działań, by nie dopuścić do załamania gospodarki

W środę, po posiedzeniu Rady Gabinetowej poświęconej pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2.  

"Tarcza antykryzysowa jest potrzebna"

Zdaniem Artura Sobonia pakiet musi być przyjęty. - Sytuacja na rynku nie jest dobra. Bez osłonowego pakietu nie poradzimy sobie, "tarcza antykryzysowa" jest bardzo potrzebna. Najważniejsze jest aby zapewnić stan zatrudnienia, poczucie bezpieczeństwa pracownikom, by otrzymywali wynagrodzenia. Z drugiej strony należy uruchomić akcję finansową przez banki, środki na działalność gospodarczą, by firmy mogły po turbulencjach wrócić do aktywności. Potem przyjdą kolejne kroki. Państwo musi realizować zobowiązania wobec obywateli. Założenia zrównoważonego budżetu nie są już aktualne, ale jesteśmy w zdrowej sytuacji finansowej. Należy zachować balans pomiędzy funkcjonowaniem państwa a potrzebami przedsiębiorców - podsumował wiceminister aktywów państwowych.  

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Artur Soboń

Data emisji: 20.03.2020

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie ponad 450, zmarło 5 osób

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:40
- Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 452, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 13 osób - poinformowało po południu Ministerstwo Zdrowia.  
rozwiń zwiń